Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Tymek w szkole

Pod koniec października 2010 roku Tymek złożył wizytę Uczniom z jednej z wrocławskich podstawówek. Towarzyszyła mu jego opiekunka i wolontariuszka Fundacji Kocie Życie - Wima. Kocur mruczał, spacerował po klasie, dawał się głaskać a na końcu pozwolił się sportretować. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty kocura. Oto krótka relacja, którą napisały wraz z Panią Wychowawczynią:

Na wizytę kotka Tymusia w nowej klasie czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. Gdy nas wreszcie odwiedził radościom, uśmiechom i zachwytom nie było końca. Każdy chciał chociaż dotknąć futrzastego gościa. O dziwo Tymek znosił "zagłaskiwanie" ze stoickim spokojem. Z dostojeństwem wysłuchał też recytacji wiersza Jana Brzechwy pod tytułem "Chory kotek", którą dla niego przygotowaliśmy. Kiedy drzwi klasy zamknęły się za niecodziennym gościem, już za nim tęskniliśmy. Teraz grzecznym zachowaniem staramy się zasłużyć na jego kolejne odwiedziny w naszej klasie.

Dziękujemy wolontariuszce Fundacji Kocie Życie, że przyprowadziła do nas kotka Tymusia.

klasa IIIc ze Szkoły Podstawowej Nr 12
we Wrocławiu wraz z wychowawczynią

Wima i Tymuś spędzili bardzo miłą lekcję, otrzymali też od klasy laurkę. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich Uczniów oraz Wychowawczynię, a Tymuś liczy na kolejna zaproszenia od dzieciaków :)