Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Domy Tymczasowe pilnie potrzebne

  3 października 2011

Bazyl jest w DT i czeka na dom stały

Drodzy koci przyjaciele. Jak większość z Was wie, nasz fundacja to niewielka organizacja "domowa". Tworzą ją prywatne osoby, które nie dysponują zapleczem w postaci schroniska lub przytuliska. Jedynym sposobem na ratowanie kotów błąkających się po piwnicach, działkach i podwórkach jest umieszczanie ich w naszych prywatnych mieszkaniach, w których nie raz jednocześnie mieszka po kilka zwierząt. W takich warunkach bardzo ciężko jest pomagać. Dlatego po raz kolejny zwracamy się do Was z apelem - potrzebujemy Domów Tymczasowych (DT) dla zwierzaków, które dziś są na dworze.

Głównie chodzi o maluchy, kilkumiesięczne kociaki urodzone latem, które najprawdopodobniej nie przetrwają zimowych temperatur i związanych z nimi chorób. Prosimy o szansę dla nich, o ciepły kąt, miłość i opiekę do czasu znalezienia im prawdziwych, kochających domów na długie lata.

Dwa Popiołki umarłyby bez pomocy

Potrzebne jest nam też miejsce do przetrzymywania dorosłych zwierząt po zabiegach sterylizacji - takie dorosłe koty są bardzo mało wymagające. Wystarcza im ciepły i suchy kąt oraz 15 minut dziennie na posprzątanie kuwety i podanie świeżej porcji jedzenia. Takich kotów się nie socjalizuje, nie oswaja, niczego się od nich nie chce. One tylko muszą dojść do siebie po zabiegu aby mogły wróci do swojego środowiska i więcej nie rodzić niechcianych miotów.

Tak wiele możemy osiągnąć, kiedy działamy razem...

Co trzeba zdobić aby zostać Domem Tymczasowym? To bardzo proste! Potrzebny jest:

  • ciepły kąt w pokoju, piwnicy z oknem, ocieplanym garażu lub na strychu, gdzie kot mógłby spędzić od kilku dni do kilku tygodni w trakcie których wolontariusze Fundacji będą się starali znaleźć mu Dom Stały,
  • kocie akcesoria czyli kuweta (wystarczy zwykła plastikowa miednica do kupienia za kilka złotych), trzy miseczki i stary ręcznik czy polar na którym kot się wyśpi,
  • czas i serce dla zwierzaka, które zechcesz mu poświęcić kiedy kot będzie u Ciebie przebywał,
  • mile widziane są osoby z kocim doświadczeniem zarówno w kwestii oswajania i socjalizacji jak z umiejętnościami podawania leków takich jak tabletki czy krople do oczu - nie jest to jednak wymóg bezwzględny. Zawsze staramy dostosować kota do możliwości jego tymczasowego opiekuna.
Figa pojechała już do domu stałego

Fundacja ze swej strony może zapewnić:

  • opiekę weterynaryjną we wskazanej lecznicy i pokrycie kosztów wszelkich zabiegów,
  • zapas karmy i żwirku dla kota w domu tymczasowym,
  • klatkę bytową jeśli kot będzie takowej potrzebował - dotyczy to zwłaszcza dzikusów odławianych na sterylizacje,
  • poszukiwanie domu dla zwierzaka - mamy w tym całkiem niezłą wprawę i odnosimy sporo sukcesów :)

Przede wszystkim szukamy osób chętnych do pomocy na terenie Wrocławia, Oławy oraz Gliwic, ponieważ tam działają nasi wolontariusze. Sam oceń swoje siły i napisz do nas czy wolisz malucha czy kota dorosłego - potrzebujących jest tak wiele, że na pewno znajdziesz "kogoś dla siebie". Jeśli więc masz wolny kąt w domu, trochę czasu i serce dla kotów - zgłoś się do nas. Nawet jeśli pomożesz nam zabrać tylko jednego kota z brudnej i mokrej ulicy, to pamiętaj, że dla niego zmienisz CALUTKI świat !

Chętne osoby prosimy o kontakt pod tym adresem: kontakt@kociezycie.pl

Urszulka przeżyła, bo w porę znalazł ją człowiek

Oczywiście będziemy też wdzięczni za każdy grosik wpłacany na nasze konto fundacyjne - dzięki tym wpłatom będziemy mogli nadal prowadzić tych kilka domów tymczasowych, które już działają. Ale niestety wciąż jest ich zbyt mało...

ALIOR BANK: 30 2490 0005 0000 4500 8315 1633

W tytule przelewu prosimy wpisać:
"DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE".


Pamiętajcie - liczy się nawet najmniejsza wpłata, dosłownie każdy grosik się liczy...