Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Podsumowanie roku 2012

  7 stycznia 2013

Skończył się kolejny rok kalendarzowy. A takie momenty zawsze sprzyjają podsumowaniom. Dlatego chcielibyśmy w kilku liczbach przedstawić Wam naszą działalność w ubiegłym roku - mamy nadzieję, że spodobają się Wam efekty.

Jako że ograniczanie populacji kotów to nasz główny i podstawowy cel, w 2012 roku prowadziliśmy bieżącą akcję sterylizowania kotów wolnożyjących. Dzięki temu udało się wysterylizować łącznie 251 kotów, z czego 177 to kotki a 74 to kocury. Prócz tego nasza Fundacja prowadziła dwie akcje skierowane do prywatnych osób i opiekunów kotów: Marcową Akcję Sterylizacyjną we Wrocławiu oraz Zimową Akcję Sterylizacyjną we Wrocławiu, Gliwicach, Knurowie, i Oławie. Podczas Marcowej Akcji Sterylizacyjnej zostały wykonane 44 zabiegi (w tym 32 kotki i 12 kocurów), natomiast w ramach Zimowej Akcji Sterylizacyjnej pomogliśmy wysterylizować łącznie 231 kotów (w tym 160 kotek i 71 kocurów). W ten sposób w ramach działalności Fundacyjnej wysterylizowaliśmy w tym roku w sumie 526 kotów, z czego 369 stanowiły kotki a 157 to kocury. Taki wynik ogromnie nas cieszy! Przypominamy też, że takie działania nie byłyby możliwe gdyby nie Wasze wsparcie w postaci przekazywanego nam 1% podatku - ta forma darowizny ma dla nas znaczenie kluczowe w tego rodzaju działalności.

Drugi wielki sukces odnieśliśmy na polu adopcji - jako że, prócz sterylizowania, skupiamy się także na poszukiwaniu dla naszych podopiecznych nowych, kochających domów. Dzięki działaniom naszych wolontariuszy w domach stałych zamieszkało 118 kotów, z czego 44 to koty dorosłe po sterylizacji, natomiast 71 to kocięta i kocia młodzież.

Krystynka znalazła dom w Stalowej Woli...
... a Dziaduś w Poznaniu
Wolnożyjące koty

Trzeci wspaniały wynik osiągnęliśmy podsumowując naszą "Akcję dla karmicieli" za 2012 rok. Tylko niespełna 9 kg zabrakło nam do zebrania PEŁNEJ TONY KARMY! Mamy nadzieję, że w 2013 roku pomożecie nam pobić ten rekord. A teraz w liczbach: Łącznie zebraliśmy 991,655 kg karmy, w tym 612,855 kg karmy suchej i 378,800 kg karmy mokrej!

  • do Wrocławia trafiło: 639,37 kg karmy,
  • do Oławy trafiło: 39,750 kg karmy,
  • do Gliwic trafiło:312,540 kg karmy.

Wszystkim uczestnikom akcji bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu nakarmionych kotów.

Karma, która przyjechała do Gliwic

W 2012 roku udało nam się również po raz drugi w historii Fundacji zorganizować dodatkową pomoc karmową dla kotów w okresie zimowym czyli tzw. "Mikołaja dla karmicieli". Za odłożone wcześniej pieniążki zakupiliśmy łącznie 350 kg karmy przy czym została ona rozdzielona w następujący sposób:

  • Wrocław - 220 kg,
  • Oława - 40kg,
  • Gliwice - 90 kg.

Tej akcji również nie moglibyśmy zorganizować bez Waszego czynnego udziału, za co serdecznie dziękujemy.

Niestety, w fundacji zawsze jest tak, że dobre chwile mieszają się ze smutnymi. I tak w ubiegłym roku pożegnaliśmy 14 fundacyjnych podopiecznych - byli wśród nich m.in. Pieszczoch z nowotworowym zrostem cewki moczowej, Miś Kuleczka z rozszczepem kręgosłupa, Skrzatka z nieoperacyjnym wgłobieniem prostnicy, cztery maluchy pokonane przez FIP'a (Karmelka, Eklerka, Bobek i Pinia) oraz ofiary Panleukopenii: Kazik i Tosia. Te zwierzaki na zawsze pozostaną w naszych sercach i w naszej pamięci.

Oczywiście informacje zawarte powyżej to tylko wycinek naszej działalności, jednak właśnie w liczbach najlepiej widać postęp. Mamy nadzieję, że to krótkie zestawienie wywołało uśmiech na Waszych twarzach. Bo o ile każdy z nas wie, iż nasza "praca" nie ma końca, to jednak patrząc na takie podsumowanie widzimy, że to, co robimy, ma sens. Zostańcie z nami na kolejny rok - sami nie damy rady...