Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Aktualności

kwiecień 2014

3 października

marzec 2014

18 marca

Wszystkich kociarzy serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas już 29 marca na przedświątecznym kiermaszu w kawiarni ARomaTy we Wrocławiu! Przeczytajcie o szczegółach.

Publikujemy również apel władz Wrocławia w sprawie miejskich kotów wolno żyjących - to bardzo ważna kwestia, więc zapoznajcie się koniecznie!

Mamy dla Was także wyniki lutowej Akcji Sterylizacyjnej. Zobaczcie jak wypadła.


3 marca

Kolejny miesiąc przed nami - tym razem zapraszamy Was na IV odsłonę festiwalu muzycznego Unkilled Dogs. Spotykamy się już w pierwszy weekend kwietnia we Wrocławiu. Powiadomcie znajomych i przybywajcie :)Zobaczcie też jak wyglądały tegoroczne obchody Dnia Kota - we Wrocławskiej kawiarni ARomaTy spotkali się nasi przyjaciele i kociolubowie. Wszystko udokumentowaliśmy w naszej fotogalerii.Przypominamy o możliwości wypełnienia PIT'u poprzez program dostępny na naszej stronie. Pamiętajcie, że Wasz 1% podatku to najlepszy sposób na to aby odmienić koci los! Za każda pomoc ogromnie dziękujemy!


luty 2014

Ruszamy z kolejną edycją Akcji Sterylizacyjnej - serdecznie zapraszamy do udziału i przypominamy o ograniczonej ilości miejsc. Informujemy również, że tym razem po raz pierwszy współpracujemy z placówką w Oleśnicy! Przypominamy też o możliwości przekazania naszym podopiecznym 1% podatku za pomocą programu do rozliczeń podatkowych, który znajduje się na naszej stronie. Wasz 1% wiele może.....

Serdecznie zapraszamy wszystkich na obchody Dnia Kota, które odbędą się już 15 lutego we Wrocławiu - przeczytajcie o szczegółach.


styczeń 2014
Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań. A więc i my podsumowujemy ostatnie 12 miesięcy. Zapraszamy Was do lektury artykułu o tym co udało nam się zdziałać w 2013 roku. Zwłaszcza, że dane są bardzo pozytywne :)
Zerknijcie też na relacje z naszych grudniowych akcji - prezentujemy Wam aż dwa fotoreportaże: z Mikołaja dla Karmicieli oraz z Jarmarku Świątecznego we Wrocławiu.

Choć to dopiero początek roku, to już teraz apelujemy o pamięć przy oddawaniu rocznych rozliczeń podatkowych. W tym roku dysponujemy specjalnym programem pomagającym wypełnić PIT. Wszelkie szczegóły znajdziecie w artykule "Przekaż 1%".

Wiele osób pisze do nas z pytaniem o kolejną edycję Akcji Sterylizacyjnej. W związku z tym informujemy, że następną akcję planujemy już w lutym. O szczegółach napiszemy niebawem.


grudzień 2013


Za nami bardzo gorący czas, którego nie zdołały zepsuć jesienne chłody. Dlatego też na pierwszym miejscu chcemy podzielić się z Wami relacją z tego, co działo się w listopadzie: zobaczcie jak minął festiwal Unkilled Dogs III, jak przebiegał kiermasz "Książeczka dla Koteczka" w Gliwicach, oraz jak wielkie wsparcie karmowe otrzymaliśmy! Oczywiście wszystkim, którzy dołożyli się choćby w najmniejszy sposób do tego sukcesu, bardzo serdecznie dziękujemy!

Ku końcowi ma się też Zimowa Akcja Sterylizacyjna - na razie jeszcze za wcześnie na podsumowanie w liczbach, lecz już teraz możemy śmiało stwierdzić, że okazała się ona dużym sukcesem! O szczegółach będziemy Was informować.

A tymczasem, przedświątecznie i grudniowo, zapraszamy Was na zupełnie nowe wydarzenie: pierwszy Jarmark świąteczny organizowany przez Kocie życie! Już 14 i 15 grudnia we Wrocławiu będzie nas można spotkać "na żywo". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

W grudniu od lat nasza Fundacja organizuje też akcję "Mikołaj dla karmicieli" - z odłożonych wcześniej pieniędzy kupujemy karmę dla kotów wolnożyjących i przekazujemy ich opiekunom przed zimą. W tym roku rozwiezienie karmy jest zaplanowane na 7 grudnia. Spodziewajcie się niebawem relacji z tego wydarzenia :)

Zachęcamy też wszystkich do zakupu naszego fundacyjnego kalendarza ściennego na 2014 rok! Wciąż jeszcze można go zamawiać wysyłkowo lub kupować osobiście we Wrocławiu, Gliwicach i Oławie. Zapraszamy serdecznie!


listopad 2013

W tym roku listopad to dla nas wyjątkowo pracowity miesiąc. Tyle tego jest, że bez zbędnych wstępów przystępujemy do prezentacji.

Przede wszystkim zapraszamy na kolejną już edycję Zimowej Akcji Sterylizacyjnej, która swym działaniem obejmuje co raz większy obszar (m.in. Kotline Kłodzką). Przeczytajcie, gdzie w listopadzie będzie można z naszą pomocą wysterylizować kota.

W połowie listopada czeka na Was III już edycja festiwalu muzycznego Unkilled Dogs we Wrocławiu. Po raz kolejny będziemy tam zbierać fundusze dla naszych podopiecznych.Z kolei ostatni listopadowy weekend to Kiermasz Książek "Książeczka dla Koteczka" w Gliwicach. Po szczegóły zapraszamy tutaj.


A na koniec przeczytajcie koniecznie za co dziękujemy Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu oraz jak się zakończyła historia kota Jaskra!


Październik 2013

Kilka nowin na październik. Na początek zapraszamy wszystkich kociarzy na II edycję szkolenia z dziedziny kociego behawioryzmu - tym razem pod hasłem: "Kot - rozwój i zachowanie". Szkolenie odbędzie się 26 października we Wrocławiu. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do rejestracji.Wielkie wydarzenie, jakim są dla nas co roku targi ZooBotanica już za nami. Zapraszamy więc do podsumowującej galerii - kto był, niech powspomina, a kto nie dotarł niech zobaczy czemu warto przyjść za rok!Odświeżamy temat wychodzenia z kotem na spacery. Nasz duet specjalistów, Edyta i Sylwester, przygotowali dla Was krótki poradnik o tym jak chodzić z kotem na smyczy. Czytajcie i korzystajcie, póki nie ma jeszcze jesiennej pluchy.


Wrzesień 2013

Uwaga uwaga! Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym corocznym kalendarzu - targi Zoo-Botanica 2013! To dla nas wyjątkowy czas - można spotkać się z Wami na żywo i przez trzy targowe dni rozmawiać o kotach, udzielać porad, zbierać fundusze, zapraszać Was do wspierania naszej działalności i wyjaśniać jej tajniki. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w drugi weekend września! Aby poznać więcej szczegółów wystarczy kliknąć banerek.
Mimo że do zimy jeszcze daleko, my już myślimy o bezpieczeństwie kotów w tym okresie. Dlatego też zainicjowaliśmy we Wrocławiu nową akcję stawiania domków dla kotów wolnożyjących. Spójrzcie jak to wyglądało. Mamy nadzieję, że na jednym domku się nie skończy...
W tym miesiącu kontynuujemy też historię kota Jaskra, znalezionego latem we Wrocławiu. Kocur wciąż przebywa w Domu Tymczasowym i bardzo prosi o pomoc. Przeczytajcie co u niego.

Pragniemy też przedstawić Wam nasza nową wolontariuszkę, która wstąpiła we wrocławskie szeregi naszej organizacji. Poznajcie Acris (na co dzień Magdę) i jej zwierzaki.


Sierpień 2013
Choć wakacje w pełni to jednak my nie ustajemy w naszych działaniach. W tym miesiącu staramy się pomóc pięknemu kocurowi o imieniu Jaskier. Przeczytajcie jego historię - może ktoś z Was będzie w stanie coś tu zaradzić?

Przypominamy też o wrześniowych targach Zoo-Botanica 2013. Zapraszamy serdecznie do spotkania na żywo z naszymi wolontariuszami podczas tej ogólnopolskiej imprezy.


Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku - tam na bieżąco informujemy Was o naszych działaniach.


Lipiec 2013

Drodzy kociarze i nie tylko - pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Was na tegoroczne targi Zoo-Botanica 2013, które odbędą się w dniach 13 - 15 września we wrocławskiej Hali Stulecia. To już XII edycja tej imprezy połączonej z wystawą, pokazami i dodatkowymi atrakcjami. Przeczytajcie o szczegółach i bądźcie z nami już niebawem!


Lipiec to czas podsumowań. Pierwsze półrocze za nami, możemy więc zerknąć za siebie i ocenić nasze działania. W związku z tym przedstawiamy Wam podsumowanie 6 miesięcy "Akcji dla karmicieli", w ramach której przekazujecie za naszym pośrednictwem jedzenie dla kocich bezdomniaków. Zerknijcie jak dobrze nam idzie w tym roku. Pomożecie nam przekroczyć 1 tonę karmy? Po szczegóły zapraszamy też na fundacyjne forum!


» ARCHIWUM «