Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Aktualności

kwiecień 2015

3 października

marzec 2015Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej koleżanki pt. "Jak zostałam wolontariuszką"


marzec 2015Zapraszamy do zapoznania się z reportażem po kiermaszu w ARomaTach.


styczeń 2015

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy.
Z okazji nowego, 2015 roku, pragniemy przede wszystkim złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia wszystkiego co najlepsze. Tego samego życzymy oczywiście Waszym zwierzakom: tym domowym i tym, nad którymi sprawujecie opiekę dochodzącą. Niech ten rok przyniesie same dobre chwile i miłe wspomnienia.

W Fundacji działania nie ustają, niezależnie od pory. Dlatego, aby nie tracić ani chwili, ruszamy z kampanią 1% podatku - serdecznie zachęcamy do przekazywania tej formy wsparcia organizacjom prozwierzęcym, posiadającym status OPP. Jeśli ktoś z Was zechciałby przekazać nam swój 1%, polecamy program do rozliczeń podatkowych, który można pobrać z naszej strony. Będziemy też wdzięczni za pomoc w rozreklamowaniu naszej kampanii - służymy materiałami graficznymi do samodzielnego wydruku i rozwieszenia w swoim miejscu pracy/szkole/klubie/kawiarni/sklepie lub do rozdania znajomym i rodzinie. Po plakaty, ulotki czy odrywki prosimy zgłaszać się na nasz adres mailowy: kontakt@kociezycie.pl

Wersja on-line
Wersja do pobrania
A tymczasem bardzo serdecznie zapraszamy Was na pierwszą z tegorocznej serii kocich imprez. Już 7 lutego odbędzie się wrocławski Dzień Kota, połączony z reaktywacją nadodrzańskiej kawiarni ARomaTy. Sprawdźcie szczegóły.

Wciąż jeszcze można kupić nasz fundacyjny kalendarz ścienny. Zostały ostatnie sztuki, więc jeśli ktoś jeszcze się nie zaopatrzył, a chciałby, toserdecznie zapraszamy!Widzieliście jak w tym roku przebiegał Mikołaj dla Karmicieli? Po raz kolejny udało nam się wesprzeć dodatkową porcją jedzenia osoby pomagające wolnożyjącym kotom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Szykujemy też dla Was, tradycyjnie, podsumowanie roku 2014. Gdy wszystko podliczymy, poinformujemy Was o dokładnych wynikach naszej działalności. A na razie prosimy o cierpliwość i ciepłe myśli dla naszych zwierzaków. No i o domy, domy zawsze potrzebne...


listopad 2014Przyznajemy się bez bicia - troszkę nam ostatnio aktualizowanie strony nie wyszło. Bardzo serdecznie wszystkich przepraszamy za ten brak wieści i zapowiadamy, że będziemy się starali poprawić. Co zatem nowego w Fundacji?

Po pierwsze rusza sprzedaż fundacyjnego kalendarza ściennego na 2015 rok! Zarówno w opcji wysyłkowej, jak i odbioru osobistego w wybranych miastach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Po drugie uruchomiliśmy nowy sposób wspomagania naszych kociaków - udało nam się dołączyć do partnerskiego programu internetowego sklepu zooplus.pl. Program działa bardzo prosto - jeśli robiąc zakupy w zooplusie wejdziesz na stronę sklepu poprzez banerek umieszczony na naszej stronie głównej (w lewej części pod menu bocznym), automatycznie 5% kwoty, którą zapłacisz w sklepie, trafi na nasze subkonto. To bardzo prosta i sympatyczna forma wspierania naszych podopiecznych - Ty nie musisz zrobić nic poza kliknięciem banerka, a koty zyskują. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej formy pomocy.Po trzecie zapraszamy Was bardzo do odwiedzenia galerii, w której udokumentowaliśmy nasz jesienny koci kiermasz, który odbył się 11 listopada we wrocławskiej KsięgarnioKawiarni Nalanda. Zobaczcie jak było!


sierpień 2014

Drodzy kociarze. W drugim wakacyjnym miesiącu serdecznie zapraszamy Was do udziału w nietypowej zbiórce karmy i darów dla kotów, którą zorganizował dla nas sklep zoologiczny Leopardus z Wrocławia. Do 31 sierpnia można podzielić się z kotami. Dowiedzcie się więcej.

Lato to czas upałów - nie sposób wytrzymać w zamkniętym szczelnie mieszkaniu. W nagrzanych budynkach męczą się ludzie i zwierzęta. Dlatego apelujemy kolejny raz: ZABEZPIECZAJCIE OKNA! O tym czym grozi brak siatek świadczy historia Rózi - przeczytajcie...
Podsumowujemy też lipcowy kiermasz "Książeczka dla Koteczka", który odbył się we wrocławskim Barze Wegańskim VEGA na Rynku. Zapraszamy do galerii.


lipiec 2014Wychodząc na przeciw Waszym pytaniom o kolejną edycję wrocławskiego kiermaszu książek pragniemy Was w lipcu bardzo serdecznie zaprosić na wyczekaną imprezę! Już 19 i 20 lipca zagościmy w "Vedze" z książkami i kocimi różnościami. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.Chcielibyśmy też podzielić się z Wami wynikami naszej "Akcji dla karmicieli" za pierwsze półrocze 2014. Zobaczcie ile wspólnie z nami zdziałaliście dla kotów!

Jako, że to sezon wyjazdów wakacyjnych i gorących dni apelujemy: po pierwsze zapewnijcie swoim zwierzakom opiekę na czas urlopu! Nie gódźmy się wspólnie na porzucanie zwierząt z powodu wakacji. A po drugie pamiętajcie o zabezpieczaniu okien - to właśnie latem najwięcej kotów ginie i ulega wypadkom z powodu upadków z wysokości. Kot to nie ptak!

Nasz były podopieczny Bazyl pozdrawia Was z leżanki na parapecie :)


czerwiec 2014

Wakacje za pasem, wszyscy myślą już o urlopach i wypoczynku. A u nas trwa sezon kociakowy, trzeba szukać domów maluszkom, otaczać opieką i sterylizować matki, organizować karmę i opiekę weterynaryjną. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie codziennie umieszczamy nowinki i aktualności z naszych działań - tam najłatwiej zapoznać się z bieżącymi zadaniami Fundacji.W czerwcu dwa razy mieliśmy okazję spotkać się z naszymi sympatykami na żywo: podczas II Edycji szkolenia "Poznaj Swojego Kota" we Wrocławiu oraz w Gliwicach, w ramach spotkania i warsztatów pod hasłem "Kocie Zabawy". Zapraszamy do fotoreportaży z obu tych wydarzeń. Podsumowujemy też zbiórki karmy, prowadzone na rzecz naszej Fundacji w placówkach edukacyjnych - zobaczcie kto nas wspierał.

Już teraz zapowiadamy to, na co wielu z Was czeka od dawna - w dniach 19-20 lipca we Wrocławiu odbędzie się kolejny kiermasz "Książeczka dla Koteczka"! Bardzo prosimy - rezerwujcie sobie czas. Szczegóły podamy niebawem...


maj 2014

W maju podsumowania i zapowiedzi. Przede wszystkim pragniemy wszystkich bardzo serdecznie zaprosić na II edycję szkolenia "Poznaj swojego kota", które odbędzie się 7 czerwca 2014 (sobota) we Wrocławiu. Zapisy już trwają, ilość miejsc ograniczona, więc radzimy się spieszyć. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.
Tym, którzy nie mają ochoty na zajęcia edukacyjne, polecamy wycieczkę po wrocławskich obiektach sportowych, połączoną z pomocą kotom. Spacer, który zaplanowano na przedpołudnie 7 czerwca, odbędzie się z inicjatywy Pana Wojciecha Osypiuka, wrocławskiego przewodnika PTTK, któremu bardzo serdecznie dziękujemy!

20 kwietnia gościliśmy z naszym małym fundacyjnym stoiskiem w kolejnym kociolubnym miejscu - KsięgarnioKawiarni "Nalanda" we Wrocławiu. Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

Staramy się wychodzić na przeciw nowym technologiom, w związku z czym uruchomiliśmy możliwość wspierania fundacyjnych futerek poprzez serwis PayPal. Jest to rozwiązanie korzystne szczególnie dla naszych sympatyków z zagranicy. O tym jak dokonać wpłaty poprzez Pay Pal dowiecie się z naszej krótkiej instrukcji. Można również skorzystać z poniższego przycisku. Koty z całego serca dziękują Wam za każdy grosz.


kwiecień 2014Tym razem zarzucamy Was zdjęciami. Od początku roku braliśmy udział w kilku spotkaniach i imprezach, organizowanych z myślą o zbiórce funduszy dla naszych kociaków. Zachęcamy Was do rzucenia okiem na efekty tych działań. W naszym dziale reportażowym znalazła się fotodokumentacja z zimowego balu charytatywnego, Kiermaszu "Zajączek dla kota" oraz z IV edycji festiwalu Unkilled Dogs.Majówka za pasem a za moment nadejdzie lato. Planujecie już urlopy? Przypominamy jak wybrać się na urlop z kotem - to, wbrew pozorom, nie jest takie trudne :) Poczytajcie co ma na ten temat do powiedzenia Edyta.Już teraz zapowiadamy Wam dwa duże wydarzenia - w drugiej połowie maja kiermasz książek "Książeczka dla koteczka" we Wrocławiu oraz na początku czerwca powtórkę I edycji kociego szkolenia "Poznaj swojego kota". O szczegółach będziemy Was informować niebawem :)

A ponadto życzymy Wam wszystkim i Waszym kociakom Wesołych Świąt :)
marzec 2014

18 marca

Wszystkich kociarzy serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas już 29 marca na przedświątecznym kiermaszu w kawiarni ARomaTy we Wrocławiu! Przeczytajcie o szczegółach.

Publikujemy również apel władz Wrocławia w sprawie miejskich kotów wolno żyjących - to bardzo ważna kwestia, więc zapoznajcie się koniecznie!

Mamy dla Was także wyniki lutowej Akcji Sterylizacyjnej. Zobaczcie jak wypadła.


3 marca

Kolejny miesiąc przed nami - tym razem zapraszamy Was na IV odsłonę festiwalu muzycznego Unkilled Dogs. Spotykamy się już w pierwszy weekend kwietnia we Wrocławiu. Powiadomcie znajomych i przybywajcie :)Zobaczcie też jak wyglądały tegoroczne obchody Dnia Kota - we Wrocławskiej kawiarni ARomaTy spotkali się nasi przyjaciele i kociolubowie. Wszystko udokumentowaliśmy w naszej fotogalerii.Przypominamy o możliwości wypełnienia PIT'u poprzez program dostępny na naszej stronie. Pamiętajcie, że Wasz 1% podatku to najlepszy sposób na to aby odmienić koci los! Za każda pomoc ogromnie dziękujemy!


luty 2014

Ruszamy z kolejną edycją Akcji Sterylizacyjnej - serdecznie zapraszamy do udziału i przypominamy o ograniczonej ilości miejsc. Informujemy również, że tym razem po raz pierwszy współpracujemy z placówką w Oleśnicy! Przypominamy też o możliwości przekazania naszym podopiecznym 1% podatku za pomocą programu do rozliczeń podatkowych, który znajduje się na naszej stronie. Wasz 1% wiele może.....

Serdecznie zapraszamy wszystkich na obchody Dnia Kota, które odbędą się już 15 lutego we Wrocławiu - przeczytajcie o szczegółach.


» ARCHIWUM «