Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Aktualności

czerwiec 2015

3 października
 
 


 

 
 


 


maj 2016

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej społecznej świadomości istnienia fundacji i innych organizacji pozarządowych, zajmujących się pomocą bezdomnym zwierzętom. Ankieta została przygotowana przez studentki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Oto, co piszą o ankiecie jej autorki:

Piszemy do Państwa, ponieważ mamy do zrealizowania projekt w ramach przedmiotu corporate identity. Projekt ten ma dotyczyć zbadania tożsamości wizualnej wybranej przez nas fundacji oraz ewentualne jej ulepszenie.
Naszym zadaniem jest między innymi zaprojektowanie nowego logo tudzież nowej strony internetowej,co może przełożyć się na promocji Państwa fundacji.
Chcemy sprawdzić, czy ludzie mają świadomość, że istnieje inna opcja pomocy zwierzętom,niż tylko schroniska. Zależy nam również, aby ludzie dowiedzieli się że takie fundacje w ogóle istnieją, a niektóre z nich są ukierunkowane wyłącznie na pomoc kotom.
Nasza praca będzie opierała się na sprawdzeniu tożsamości wizualnej, jaką Państwo chcieliby prezentować i czy ów wizerunek jest zgodny z założeniami fundacji.
Bardzo nam się podoba Państwa inicjatywa, cała nasza grupa pochwala tego typu działania i po porostu uwielbiamy koty, dlatego chcemy aby jak najwięcej osób dowiedziało się o fundacji "Kocie Życie".
Mamy nadzieję, że zechcą Państwo rozpocząć z nami współpracę.

 

maj 2015

 

Zapraszamy do poznania histori Trudzi - kociej biedy z persiej pseudohodowli.


kwiecień 2015

Zakończyliśmy Wiosenną Akcję Sterylizacyjną. Po szczegóły zapraszamytutaj.

 

Billy - kot, który ocalił moje dziecko to wzruszająca opowieść o przyjaźni małego chłopca i kota, widziana oczami matki. Przyjaźń ta nie byłaby niczym niezwykłym, gdyby nie to, że mały Fraser choruje na autyzm i jego świat pełen jest lęków i fobii.

Rodzice dokładają wszelkich starań, aby poprawić jakość życia synka. Adoptowany kot Billy od pierwszego spotkania z Fraserem staje się jego najlepszym przyjacielem i łącznikiem z rzeczywistością. Mama chłopca, Loise, opisując drobne wydarzenia życia codziennego, pokazuje jak doskonale przyjaźń z kotem wpłynęła na rozwój Frasera, jak wielokrotnie obecność Billego pomogła mu pokonać lęki. Opowiadając dorosłym o swoim najlepszym przyjacielu, Fraser zapomina, że boi się obcych. Ze spokojem znosi znienawidzone dotąd mycie głowy, widząc, że ukochany koci przyjaciel opiera łapki o brzeg wanny i wcale się nie boi. (...) Czytaj dalej.

 Pragniemy wszystkich bardzo serdecznie zaprosić na szkolenie "Pomoc kotom i innym zwierzętom w potrzebie", które odbędzie się 9 maja 2015 (sobota) we Wrocławiu. Zapisy już trwają, ilość miejsc ograniczona, więc radzimy się spieszyć. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.


marzec 2015

 Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej koleżanki pt. "Jak zostałam wolontariuszką"

 
Zapraszamy do zapoznania się z reportażem po kiermaszu w ARomaTach.


styczeń 2015

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy.
Z okazji nowego, 2015 roku, pragniemy przede wszystkim złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia wszystkiego co najlepsze. Tego samego życzymy oczywiście Waszym zwierzakom: tym domowym i tym, nad którymi sprawujecie opiekę dochodzącą. Niech ten rok przyniesie same dobre chwile i miłe wspomnienia.

 

W Fundacji działania nie ustają, niezależnie od pory. Dlatego, aby nie tracić ani chwili, ruszamy z kampanią 1% podatku - serdecznie zachęcamy do przekazywania tej formy wsparcia organizacjom prozwierzęcym, posiadającym status OPP. Jeśli ktoś z Was zechciałby przekazać nam swój 1%, polecamy program do rozliczeń podatkowych, który można pobrać z naszej strony. Będziemy też wdzięczni za pomoc w rozreklamowaniu naszej kampanii - służymy materiałami graficznymi do samodzielnego wydruku i rozwieszenia w swoim miejscu pracy/szkole/klubie/kawiarni/sklepie lub do rozdania znajomym i rodzinie. Po plakaty, ulotki czy odrywki prosimy zgłaszać się na nasz adres mailowy: kontakt@kociezycie.pl

Wersja on-line
 
Wersja do pobrania
 

A tymczasem bardzo serdecznie zapraszamy Was na pierwszą z tegorocznej serii kocich imprez. Już 7 lutego odbędzie się wrocławski Dzień Kota, połączony z reaktywacją nadodrzańskiej kawiarni ARomaTy. Sprawdźcie szczegóły.

Wciąż jeszcze można kupić nasz fundacyjny kalendarz ścienny. Zostały ostatnie sztuki, więc jeśli ktoś jeszcze się nie zaopatrzył, a chciałby, toserdecznie zapraszamy!

 Widzieliście jak w tym roku przebiegał Mikołaj dla Karmicieli? Po raz kolejny udało nam się wesprzeć dodatkową porcją jedzenia osoby pomagające wolnożyjącym kotom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Szykujemy też dla Was, tradycyjnie, podsumowanie roku 2014. Gdy wszystko podliczymy, poinformujemy Was o dokładnych wynikach naszej działalności. A na razie prosimy o cierpliwość i ciepłe myśli dla naszych zwierzaków. No i o domy, domy zawsze potrzebne...


listopad 2014

 Przyznajemy się bez bicia - troszkę nam ostatnio aktualizowanie strony nie wyszło. Bardzo serdecznie wszystkich przepraszamy za ten brak wieści i zapowiadamy, że będziemy się starali poprawić. Co zatem nowego w Fundacji?

Po pierwsze rusza sprzedaż fundacyjnego kalendarza ściennego na 2015 rok! Zarówno w opcji wysyłkowej, jak i odbioru osobistego w wybranych miastach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Po drugie uruchomiliśmy nowy sposób wspomagania naszych kociaków - udało nam się dołączyć do partnerskiego programu internetowego sklepu zooplus.pl. Program działa bardzo prosto - jeśli robiąc zakupy w zooplusie wejdziesz na stronę sklepu poprzez banerek umieszczony na naszej stronie głównej (w lewej części pod menu bocznym), automatycznie 5% kwoty, którą zapłacisz w sklepie, trafi na nasze subkonto. To bardzo prosta i sympatyczna forma wspierania naszych podopiecznych - Ty nie musisz zrobić nic poza kliknięciem banerka, a koty zyskują. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej formy pomocy.

 
 Po trzecie zapraszamy Was bardzo do odwiedzenia galerii, w której udokumentowaliśmy nasz jesienny koci kiermasz, który odbył się 11 listopada we wrocławskiej KsięgarnioKawiarni Nalanda. Zobaczcie jak było!


sierpień 2014

 

Drodzy kociarze. W drugim wakacyjnym miesiącu serdecznie zapraszamy Was do udziału w nietypowej zbiórce karmy i darów dla kotów, którą zorganizował dla nas sklep zoologiczny Leopardus z Wrocławia. Do 31 sierpnia można podzielić się z kotami. Dowiedzcie się więcej.


 
 Lato to czas upałów - nie sposób wytrzymać w zamkniętym szczelnie mieszkaniu. W nagrzanych budynkach męczą się ludzie i zwierzęta. Dlatego apelujemy kolejny raz: ZABEZPIECZAJCIE OKNA! O tym czym grozi brak siatek świadczy historia Rózi - przeczytajcie...

 
Podsumowujemy też lipcowy kiermasz "Książeczka dla Koteczka", który odbył się we wrocławskim Barze Wegańskim VEGA na Rynku. Zapraszamy do galerii.


lipiec 2014

 Wychodząc na przeciw Waszym pytaniom o kolejną edycję wrocławskiego kiermaszu książek pragniemy Was w lipcu bardzo serdecznie zaprosić na wyczekaną imprezę! Już 19 i 20 lipca zagościmy w "Vedze" z książkami i kocimi różnościami. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

 
 Chcielibyśmy też podzielić się z Wami wynikami naszej "Akcji dla karmicieli" za pierwsze półrocze 2014. Zobaczcie ile wspólnie z nami zdziałaliście dla kotów!

 

Jako, że to sezon wyjazdów wakacyjnych i gorących dni apelujemy: po pierwsze zapewnijcie swoim zwierzakom opiekę na czas urlopu! Nie gódźmy się wspólnie na porzucanie zwierząt z powodu wakacji. A po drugie pamiętajcie o zabezpieczaniu okien - to właśnie latem najwięcej kotów ginie i ulega wypadkom z powodu upadków z wysokości. Kot to nie ptak!

Nasz były podopieczny Bazyl pozdrawia Was z leżanki na parapecie :)


czerwiec 2014

Wakacje za pasem, wszyscy myślą już o urlopach i wypoczynku. A u nas trwa sezon kociakowy, trzeba szukać domów maluszkom, otaczać opieką i sterylizować matki, organizować karmę i opiekę weterynaryjną. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie codziennie umieszczamy nowinki i aktualności z naszych działań - tam najłatwiej zapoznać się z bieżącymi zadaniami Fundacji.

 W czerwcu dwa razy mieliśmy okazję spotkać się z naszymi sympatykami na żywo: podczas II Edycji szkolenia "Poznaj Swojego Kota" we Wrocławiu oraz w Gliwicach, w ramach spotkania i warsztatów pod hasłem "Kocie Zabawy". Zapraszamy do fotoreportaży z obu tych wydarzeń. Podsumowujemy też zbiórki karmy, prowadzone na rzecz naszej Fundacji w placówkach edukacyjnych - zobaczcie kto nas wspierał.

Już teraz zapowiadamy to, na co wielu z Was czeka od dawna - w dniach 19-20 lipca we Wrocławiu odbędzie się kolejny kiermasz "Książeczka dla Koteczka"! Bardzo prosimy - rezerwujcie sobie czas. Szczegóły podamy niebawem...


maj 2014

W maju podsumowania i zapowiedzi. Przede wszystkim pragniemy wszystkich bardzo serdecznie zaprosić na II edycję szkolenia "Poznaj swojego kota", które odbędzie się 7 czerwca 2014 (sobota) we Wrocławiu. Zapisy już trwają, ilość miejsc ograniczona, więc radzimy się spieszyć. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

 
 
Tym, którzy nie mają ochoty na zajęcia edukacyjne, polecamy wycieczkę po wrocławskich obiektach sportowych, połączoną z pomocą kotom. Spacer, który zaplanowano na przedpołudnie 7 czerwca, odbędzie się z inicjatywy Pana Wojciecha Osypiuka, wrocławskiego przewodnika PTTK, któremu bardzo serdecznie dziękujemy!

 

20 kwietnia gościliśmy z naszym małym fundacyjnym stoiskiem w kolejnym kociolubnym miejscu - KsięgarnioKawiarni "Nalanda" we Wrocławiu. Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

Staramy się wychodzić na przeciw nowym technologiom, w związku z czym uruchomiliśmy możliwość wspierania fundacyjnych futerek poprzez serwis PayPal. Jest to rozwiązanie korzystne szczególnie dla naszych sympatyków z zagranicy. O tym jak dokonać wpłaty poprzez Pay Pal dowiecie się z naszej krótkiej instrukcji. Można również skorzystać z poniższego przycisku. Koty z całego serca dziękują Wam za każdy grosz.


kwiecień 2014

 
 Tym razem zarzucamy Was zdjęciami. Od początku roku braliśmy udział w kilku spotkaniach i imprezach, organizowanych z myślą o zbiórce funduszy dla naszych kociaków. Zachęcamy Was do rzucenia okiem na efekty tych działań. W naszym dziale reportażowym znalazła się fotodokumentacja z zimowego balu charytatywnego, Kiermaszu "Zajączek dla kota" oraz z IV edycji festiwalu Unkilled Dogs.

 Majówka za pasem a za moment nadejdzie lato. Planujecie już urlopy? Przypominamy jak wybrać się na urlop z kotem - to, wbrew pozorom, nie jest takie trudne :) Poczytajcie co ma na ten temat do powiedzenia Edyta.

 Już teraz zapowiadamy Wam dwa duże wydarzenia - w drugiej połowie maja kiermasz książek "Książeczka dla koteczka" we Wrocławiu oraz na początku czerwca powtórkę I edycji kociego szkolenia "Poznaj swojego kota". O szczegółach będziemy Was informować niebawem :)

A ponadto życzymy Wam wszystkim i Waszym kociakom Wesołych Świąt :)

 

 

» ARCHIWUM «