Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Archiwum

marzec 2014

18 marca

Wszystkich kociarzy serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas już 29 marca na przedświątecznym kiermaszu w kawiarni ARomaTy we Wrocławiu! Przeczytajcie o szczegółach.

Publikujemy również apel władz Wrocławia w sprawie miejskich kotów wolno żyjących - to bardzo ważna kwestia, więc zapoznajcie się koniecznie!

Mamy dla Was także wyniki lutowej Akcji Sterylizacyjnej. Zobaczcie jak wypadła.


3 marca

Kolejny miesiąc przed nami - tym razem zapraszamy Was na IV odsłonę festiwalu muzycznego Unkilled Dogs. Spotykamy się już w pierwszy weekend kwietnia we Wrocławiu. Powiadomcie znajomych i przybywajcie :)Zobaczcie też jak wyglądały tegoroczne obchody Dnia Kota - we Wrocławskiej kawiarni ARomaTy spotkali się nasi przyjaciele i kociolubowie. Wszystko udokumentowaliśmy w naszej fotogalerii.Przypominamy o możliwości wypełnienia PIT'u poprzez program dostępny na naszej stronie. Pamiętajcie, że Wasz 1% podatku to najlepszy sposób na to aby odmienić koci los! Za każda pomoc ogromnie dziękujemy!


luty 2014

Ruszamy z kolejną edycją Akcji Sterylizacyjnej - serdecznie zapraszamy do udziału i przypominamy o ograniczonej ilości miejsc. Informujemy również, że tym razem po raz pierwszy współpracujemy z placówką w Oleśnicy! Przypominamy też o możliwości przekazania naszym podopiecznym 1% podatku za pomocą programu do rozliczeń podatkowych, który znajduje się na naszej stronie. Wasz 1% wiele może.....

Serdecznie zapraszamy wszystkich na obchody Dnia Kota, które odbędą się już 15 lutego we Wrocławiu - przeczytajcie o szczegółach.


styczeń 2014
Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań. A więc i my podsumowujemy ostatnie 12 miesięcy. Zapraszamy Was do lektury artykułu o tym co udało nam się zdziałać w 2013 roku. Zwłaszcza, że dane są bardzo pozytywne :)
Zerknijcie też na relacje z naszych grudniowych akcji - prezentujemy Wam aż dwa fotoreportaże: z Mikołaja dla Karmicieli oraz z Jarmarku Świątecznego we Wrocławiu.

Choć to dopiero początek roku, to już teraz apelujemy o pamięć przy oddawaniu rocznych rozliczeń podatkowych. W tym roku dysponujemy specjalnym programem pomagającym wypełnić PIT. Wszelkie szczegóły znajdziecie w artykule "Przekaż 1%".

Wiele osób pisze do nas z pytaniem o kolejną edycję Akcji Sterylizacyjnej. W związku z tym informujemy, że następną akcję planujemy już w lutym. O szczegółach napiszemy niebawem.


grudzień 2013


Za nami bardzo gorący czas, którego nie zdołały zepsuć jesienne chłody. Dlatego też na pierwszym miejscu chcemy podzielić się z Wami relacją z tego, co działo się w listopadzie: zobaczcie jak minął festiwal Unkilled Dogs III, jak przebiegał kiermasz "Książeczka dla Koteczka" w Gliwicach, oraz jak wielkie wsparcie karmowe otrzymaliśmy! Oczywiście wszystkim, którzy dołożyli się choćby w najmniejszy sposób do tego sukcesu, bardzo serdecznie dziękujemy!

Ku końcowi ma się też Zimowa Akcja Sterylizacyjna - na razie jeszcze za wcześnie na podsumowanie w liczbach, lecz już teraz możemy śmiało stwierdzić, że okazała się ona dużym sukcesem! O szczegółach będziemy Was informować.

A tymczasem, przedświątecznie i grudniowo, zapraszamy Was na zupełnie nowe wydarzenie: pierwszy Jarmark świąteczny organizowany przez Kocie życie! Już 14 i 15 grudnia we Wrocławiu będzie nas można spotkać "na żywo". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

W grudniu od lat nasza Fundacja organizuje też akcję "Mikołaj dla karmicieli" - z odłożonych wcześniej pieniędzy kupujemy karmę dla kotów wolnożyjących i przekazujemy ich opiekunom przed zimą. W tym roku rozwiezienie karmy jest zaplanowane na 7 grudnia. Spodziewajcie się niebawem relacji z tego wydarzenia :)

Zachęcamy też wszystkich do zakupu naszego fundacyjnego kalendarza ściennego na 2014 rok! Wciąż jeszcze można go zamawiać wysyłkowo lub kupować osobiście we Wrocławiu, Gliwicach i Oławie. Zapraszamy serdecznie!


listopad 2013

W tym roku listopad to dla nas wyjątkowo pracowity miesiąc. Tyle tego jest, że bez zbędnych wstępów przystępujemy do prezentacji.

Przede wszystkim zapraszamy na kolejną już edycję Zimowej Akcji Sterylizacyjnej, która swym działaniem obejmuje co raz większy obszar (m.in. Kotline Kłodzką). Przeczytajcie, gdzie w listopadzie będzie można z naszą pomocą wysterylizować kota.

W połowie listopada czeka na Was III już edycja festiwalu muzycznego Unkilled Dogs we Wrocławiu. Po raz kolejny będziemy tam zbierać fundusze dla naszych podopiecznych.Z kolei ostatni listopadowy weekend to Kiermasz Książek "Książeczka dla Koteczka" w Gliwicach. Po szczegóły zapraszamy tutaj.


A na koniec przeczytajcie koniecznie za co dziękujemy Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu oraz jak się zakończyła historia kota Jaskra!


Październik 2013

Kilka nowin na październik. Na początek zapraszamy wszystkich kociarzy na II edycję szkolenia z dziedziny kociego behawioryzmu - tym razem pod hasłem: "Kot - rozwój i zachowanie". Szkolenie odbędzie się 26 października we Wrocławiu. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do rejestracji.Wielkie wydarzenie, jakim są dla nas co roku targi ZooBotanica już za nami. Zapraszamy więc do podsumowującej galerii - kto był, niech powspomina, a kto nie dotarł niech zobaczy czemu warto przyjść za rok!Odświeżamy temat wychodzenia z kotem na spacery. Nasz duet specjalistów, Edyta i Sylwester, przygotowali dla Was krótki poradnik o tym jak chodzić z kotem na smyczy. Czytajcie i korzystajcie, póki nie ma jeszcze jesiennej pluchy.


Wrzesień 2013

Uwaga uwaga! Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym corocznym kalendarzu - targi Zoo-Botanica 2013! To dla nas wyjątkowy czas - można spotkać się z Wami na żywo i przez trzy targowe dni rozmawiać o kotach, udzielać porad, zbierać fundusze, zapraszać Was do wspierania naszej działalności i wyjaśniać jej tajniki. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w drugi weekend września! Aby poznać więcej szczegółów wystarczy kliknąć banerek.
Mimo że do zimy jeszcze daleko, my już myślimy o bezpieczeństwie kotów w tym okresie. Dlatego też zainicjowaliśmy we Wrocławiu nową akcję stawiania domków dla kotów wolnożyjących. Spójrzcie jak to wyglądało. Mamy nadzieję, że na jednym domku się nie skończy...
W tym miesiącu kontynuujemy też historię kota Jaskra, znalezionego latem we Wrocławiu. Kocur wciąż przebywa w Domu Tymczasowym i bardzo prosi o pomoc. Przeczytajcie co u niego.

Pragniemy też przedstawić Wam nasza nową wolontariuszkę, która wstąpiła we wrocławskie szeregi naszej organizacji. Poznajcie Acris (na co dzień Magdę) i jej zwierzaki.


Sierpień 2013
Choć wakacje w pełni to jednak my nie ustajemy w naszych działaniach. W tym miesiącu staramy się pomóc pięknemu kocurowi o imieniu Jaskier. Przeczytajcie jego historię - może ktoś z Was będzie w stanie coś tu zaradzić?

Przypominamy też o wrześniowych targach Zoo-Botanica 2013. Zapraszamy serdecznie do spotkania na żywo z naszymi wolontariuszami podczas tej ogólnopolskiej imprezy.


Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku - tam na bieżąco informujemy Was o naszych działaniach.


Lipiec 2013

Drodzy kociarze i nie tylko - pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Was na tegoroczne targi Zoo-Botanica 2013, które odbędą się w dniach 13 - 15 września we wrocławskiej Hali Stulecia. To już XII edycja tej imprezy połączonej z wystawą, pokazami i dodatkowymi atrakcjami. Przeczytajcie o szczegółach i bądźcie z nami już niebawem!


Lipiec to czas podsumowań. Pierwsze półrocze za nami, możemy więc zerknąć za siebie i ocenić nasze działania. W związku z tym przedstawiamy Wam podsumowanie 6 miesięcy "Akcji dla karmicieli", w ramach której przekazujecie za naszym pośrednictwem jedzenie dla kocich bezdomniaków. Zerknijcie jak dobrze nam idzie w tym roku. Pomożecie nam przekroczyć 1 tonę karmy? Po szczegóły zapraszamy też na fundacyjne forum!


Czerwiec 2013Czerwiec upłynął nam pod znakiem książek - po raz kolejny organizowaliśmy kiermasz we Wrocławiu, zbierając w ten sposób środki dla naszych podopiecznych. Wszystkim, który odwiedzili nas w Barze VEGA bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i za wsparcie. Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie jak udała się impreza!Zapraszamy też do zapoznania się ze sprawozdaniem ze zbiórki prowadzonej podczas kiermaszu.


Maj 2013W maju, jak co roku, zalała nas "inwazja kociaków". Pod naszą opieką przebywa obecnie kilkadziesiąt kotów, w tym oczywiście kocie dzieci. Ale są też koty dorosłe, które czekają na swoje domy. O naszych podopiecznych możecie poczytać na profilu Fundacji na Facebooku (tutaj nie sposób tak szybko aktualizować informacji), dokąd serdecznie Was zapraszamy.Aby wyżywić, wyleczyć i utrzymać taką gromadę potrzebne są fundusze. Dlatego mamy dla Was dwie propozycje: Po pierwsze serdecznie zapraszamy Was na III edycję kiermaszu książek "Książeczka dla Koteczka", która odbędzie się w dniach 15-16 czerwca na wrocławskim Rynku. Przeczytajcie o szczegółach. Po drugie znów oferujemy Wam zakup toreb z logo naszej Fundacji - mamy nowe kolory, więc zapraszamy do wybierania i zamawiania!Chcemy też podsumować pierwszą edycję fundacyjnego szkolenia "Poznaj swojego kota", które zorganizowaliśmy pod koniec kwietnia we Wrocławiu. Zerknijcie do galerii i zobaczcie jak było!


Kwiecień 2013

18 kwietnia

Szanowni Państwo!
Nasza Fundacja już kilka razy otrzymywała wsparcie od szkół. Taka pomoc to wspaniała okazja do uczenia dzieci i młodzież empatii oraz szacunku wobec zwierząt. Jeśli ktoś z Was (nauczycieli, pedagogów, rodziców) byłby zainteresowany podjęciem z nami współpracy, np. w formie zorganizowania zbiórki darów dla naszych podopiecznych - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zasadami organizacji takiej akcji.


Prócz tego jest nam niezmiernie miło poinformować, że w połowie kwietnia otrzymaliśmy wsparcie medialne ze strony Polskiego Radia Zachód. Od dziś możemy dumnie pisać, że "Polskie Radio Zachód wspiera działania Fundacji Kocie Życie". W związku z tym zapraszamy do słuchania audycji "Między Nami Zwierzętami", w której dość regularnie gości nasza wolontariuszka, opowiadająca o kocich potrzebach i zachowaniach jak również o działaniach naszej Fundacji.


9 kwietnia


Zapraszamy do naszej fotogalerii z przekazania darów do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach - jest to podsumowanie akcji "Mikołaj dla Katowic" z grudnia 2012.Choć kwiecień na kalendarzu, to wiosny za oknem nie widać. Jednak ten fakt nie ma wpływu na nasze działania. Dlatego też pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Was na szkolenie "Poznaj swojego kota", organizowane dla opiekunów i miłośników kotów, które już niebawem przeprowadzimy we Wrocławiu. Uwaga - prosimy aby decydować się w miarę szybko, bo zainteresowanie jest spore a ilość miejsc ograniczona.Za nami dwie wielkie imprezy marcowe, w związku z tym zachęcamy Was do obejrzenia relacji z ich przebiegu: galeria z Festiwalu Unkilled Dogs i z Kiermaszu Książek już na Was czekają!

Zdążyliśmy też wreszcie podliczyć Wiosenną Akcję Sterylizacyjną - jej efekty jak zwykle przerosły nasze oczekiwania. Przeczytajcie o szczegółach!

Przypominamy też o możliwości wsparcia naszych podopiecznych poprzez przekazanie naszej Fundacji 1% podatku. To juz ostatni miesiąc rozliczeń. Pamiętajcie o potrzebujących zwierzakach. Nasza obecna działalność nigdy nie przybrałaby tak szerokiej i rozbudowanej formy, gdyby nie Wasze wsparcie jednoprocentowe. Koty będą Wam wdzięczne za każdy grosik. Zachęcamy do wspólnej pomocy!


Marzec 2013

W tym miesiącu czeka nas wiele atrakcji we Wrocławiu! Już za moment spotkamy się z Wami na koncertach w klubie Liverpool oraz na Kiermaszu Książek w barze Vega na Rynku! Podczas obu tych imprez będzie można nie tylko wspomóc naszych podopiecznych, ale też posłuchać dobrej muzyki lub kupić fajną książkę do swojej biblioteczki. Pamiętajcie o nas i bądźcie z nami przez dwa weekendy marca.

Zbiórka funduszy jest nam teraz ogromnie potrzebna, tym bardziej, że właśnie zakończyliśmy tegoroczną edycję wiosennej akcji sterylizacyjnej. Już niebawem podamy Wam dokładne wyliczenia, ale już teraz wiemy, że będą one bardzo pozytywne. Niestety taka akcja to również pieniądze, które trzeba na koniec przekazać lecznicom wykonującym zabiegi - a uwierzcie, że nie są to małe kwoty. Dlatego tym goręcej zapraszamy na nasze marcowe wydarzenia - każdy grosik wrzucony do puszki pomoże nam w planowaniu i realizacji kolejnych działań :)Zapraszamy Was również bardzo serdecznie do zapoznania się z fotogalerią z akcji wspierania Fundacji Centaurus - w tym miesiącu nie tylko udało nam się zebrać trochę darów, ale też własnoręcznie uszyliśmy końskie derki :)


Zachęcamy też do poczytania działu "Wolontariusze" gdzie prezentujemy Izkę, która dzikich kotów się nie boi :)


Luty 2013

Za nami Dzień Kota 2013. Z tej okazji nasi koci podopieczni dostali fantastyczne wsparcie od uczniów Szkoły Podstawowej nr 75 we Wrocławiu. Przeczytajcie o zbiórce!

Zapraszamy również do wysłuchania archiwalnego nagrania audycji "Między Nami Zwierzętami" w Radiu Zachód, gdzie nasza wolontariuszka opowiadała o tym jak wyglądają działania Fundacji.


Kiedy skończył się styczeń? Sami nie wiemy... Ale nadszedł nowy miesiąc i nowe zadania!Przede wszystkim spieszymy z informacją o kolejnej edycji Wiosennej Akcji Sterylizacyjnej! W tym roku postanowiliśmy nie czekać do marca. Małe kocięta z roku na rok rodzą się coraz wcześniej. Aby zapobiec narodzinom niechcianych miotów w tym roku zaczynamy sterylizować już w lutym!

Akcja będzie trwała w tym miesiącu we Wrocławiu, Gliwicach i Knurowie. Zapraszamy!


Poza tym pragniemy Was zaprosić na dwie bardzo ważne imprezy zaplanowane na marzec. Będzie to "Książeczka dla Koteczka - WROCŁAW" czyli wrocławska edycja kiermaszu książek dla naszych podopiecznych oraz wiosenna edycja festiwalu Unkilled Dogs II - Music For Animals! Dowiedzcie się więcej i bądźcie z nami!

Luty to dla kotów i ich opiekunów miesiąc szczególny, bowiem właśnie 17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Pamiętacie o tym święcie? Zapraszamy do lektury naszego artykułu na ten temat - przeczytajcie skąd wziął się ten dzień oraz jak warto go uczcić :)Styczeń 2013

Witajcie w kolejnym roku kalendarzowym. Choć styczeń trwa już od kilku dni dopiero teraz aktualizujemy stronę. A to wszystko dlatego, że chcieliśmy powitać nowy rok z gotowym podsumowaniem za 12 miesięcy roku 2012. Okazało się jednak, że danych do przeliczenia jest sporo i zajęło nam to kilka dni. Niemniej serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótkim zestawieniem jak wyglądała działalność Fundacji od stycznia do grudnia 2012 w liczbach. Niektóre liczby bardzo pozytywnie nas zaskoczyły :)

W tym miesiąc mieliśmy zaplanowanych kilka akcji, ale, jak to często bywa, los zdecydował za nas. Pewnie część z Was słyszała o tragedii, jaka wydarzyła się w pałacu należącym do Fundacji Centaurus w Szczedrzykowicach pod Wrocławiem. W Sylwestra 2012 wybuchł tam pożar, który poczynił ogromne zniszczenia pozbawiając schronienia ludzi i zwierzęta. Dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do tych, którzy spieszą z pomocą pogorzelcom. Nasza wolontariuszka pojechała z darami dla Centaurusa 6 stycznia do pałacu, ale to nie znaczy, że los zwierząt i ludzi został zabezpieczony - Centaurus cały czas potrzebuje Waszej pomocy aby stanąć na nogi. Zobaczcie relację i dowiedzcie się jak im pomóc.

Nowy rok kalendarzowy oznacza, że już niebawem część z Was przystąpi do rozliczeń podatkowych. Przypominamy, że nasza Fundacja jest uprawniona do przyjmowania 1% podatku. Gdybyście byli tak mili i zechcieli się podzielić grosikiem z naszymi kociakami, będziemy Wam ogromnie wdzięczni! Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj.


Grudzień 2012

18 grudnia

Drodzy przyjaciele!

W ten świąteczny czas pragniemy bardzo serdecznie podziękować Wam za wszelką pomoc i wsparcie, jakim obdarzyliście naszych podopiecznych w 2012 roku. Bez Was nie moglibyśmy działać a nasze sukcesy byłyby o wiele mniejsze. Jednocześnie pragniemy Wam (i troszkę też sobie) życzyć, aby Święta były dla Was wspaniałym czasem, pełnym radości i cudownej atmosfery oraz abyśmy wkroczyli wspólnie w nadchodzący 2013 rok i nadal mogli razem pomagać potrzebującym kociakom. Bo bez kotów nasz świat byłby bardzo ubogi...

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Wolontariusze i Podopieczni Fundacji Kocie Życie

A skoro już jesteśmy przy świątecznych tematach, to polecamy serdecznie lekturę naszego artykułu o kocich świętach - znajdziecie tam kilka porad dotyczących bezpiecznego przetrwania tego okresu przez Waszego pupila. Zapraszamy!


6 grudnia

Idą Święta! :) Cieszycie się? Bo my bardzo - jak co roku :) Ale o Świętach będzie później. Na razie mamy masę aktualnych spraw.Zaczynamy od krótkich podsumowań, czyli podliczamy gliwicki kiermasz książek "Książeczka dla koteczka" oraz pierwszą część Zimowej Akcji Sterylizacyjnej. Te dwie kwestie zaprzątały nam głowy przez cały poprzedni miesiąc, dlatego teraz chcemy Wam pokazać efekty, które są naprawdę wspaniałe :)


Mimo tego, że już tak wiele zrobiliśmy, wciąż sporo przed nami. Jak wiecie nasza fundacja od dawna współdziała ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Katowicach - miejscem, które pokazuje, że pobyt kota w schronisku nie musi być strasznym przeżyciem, że można tam egzystować godnie i w dobrych warunkach czekać na nowy dom. Zobaczcie po raz kolejny jak wygląda katowicka kociarnia i pomóżcie nam sprawić, aby było tam jeszcze lepiej. Jednym słowem zapraszamy Was do grudniowej akcji "Mikołaj dla Katowic"!

Przypominamy też o naszym fundacyjnym kalendarzu! To opcja dla tych, którzy nie wiedzą co kupić rodzinie lub przyjaciołom pod choinkę. Szczegóły dotyczące zamówienia kalendarza znajdziecie tutaj. Zapraszamy!


Listopad 2012

NARESZCIE RUSZA SPRZEDARZ FUNDACYJNEGO KALEDARZA NA 2013 ROK! Zapraszamy wszystkich chętnych - kalendarz można odbierać osobiście we Wrocławiu, Oławie i Gliwicach lub zamawiać wysyłkowo! Po szczegóły zapraszamy tutaj!

Już drugi rok z rzędu listopad to w naszej Fundacji miesiąc związany ze sterylizacją. Okazuje się bowiem, że organizowana do tej pory marcowa akcja sterylizacyjna to za mało. Dlatego zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej, listopadowej edycji Zimowej Akcji Sterylizacyjnej. Tym razem pomagamy w sterylizacjach kotów aż w 4 miastach - we Wrocławiu, Oławie, Gliwicach i Knurowie. O wszystkich szczegółach przeczytajcie na stronie akcji.

Tematem, który postanowiliśmy przybliżyć w tym miesiącu, jest kwesta adopcji kota nieśmiałego. Często podczas naszych działań potykamy się ze zwierzakami, które poszukują opiekunów, jednak mają bardzo delikatne charaktery i boją się otworzyć przy człowieku. Jednak pomimo swojego wielkiego strachu to zazwyczaj kochane, cudowne zwierzaki, które tak samo zasługują na miłość jak te kontaktowe. Przeczytajcie nasz poradnik jak postępować z nieśmiałym kotem, aby pierwsze tygodnie w nowym domu były możliwie spokojne dla niego i dla Was.Zapraszamy również do wspominkowej galerii z tegorocznych Targów Zoobotanica we Wrocławiu. Przy okazji jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i oczywiście zapraszamy za rok!


Październik 2012

Październik, pierwszy w pełni jesienny miesiąc, zaczynamy od podsumowania tego, co działo się u nas ostatnio. Zapraszamy Was bardzo serdecznie do naszej fotogalerii, gdzie możecie zobaczyć relację z festiwalu Unkilled Dogs, który odbył się w dniach 6-9 września w klubie Liverpool we Wrocławiu. Zapraszamy również do zapoznania się z efektami prowadzonej przez nas zbiórki. Już cieszymy się na kolejną edycję tej imprezy, która wstępnie planowana jest na wiosnę 2013 :)Pragniemy Was również zabrać w podróż do miejsca, które, mimo iż znajduje się niedaleko od Wrocławia, przez wielu jest zapomniane i niezauważone. To zaprzyjaźnione z naszą Fundacją schronisko dla zwierząt w Oławie. Zobaczcie jak żyją tamtejsi podopieczni i, przede wszystkim, jak można im pomóc.
Jesień to tzw. "druga fala kociąt". W ciągu ostatnich dwóch tygodni pod opiekę Fundacji trafiła cała masa kocich malców. Poznajcie nasze maleństwa, zobaczcie z czym się borykają i pamiętajcie, że wszystkie te kociaki będą niebawem potrzebowały kochających domów. Może zdecydujecie się jakoś pomóc któremuś z nich?

No i najważniejsza informacja - w drugiej połowie miesiąca w sprzedaży powinien pojawić się nasz fundacyjny kalendarz ścienny na 2013 rok. O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco. Na razie natomiast prezentujemy jedną z kart, mając nadzieję, iż zachęci Was to do kupna :)


Wrzesień 2012

Nastał wrzesień, pierwszy z jesiennych miesięcy. Jednak my nie zwalniamy tempa. Przede wszystkim pragniemy Was zaprosić na dwie wrocławskie imprezy, na których będzie nas można spotkać na żywo. Są to:

 • koncert na rzecz pomocy zwierzętom w klubie Liverpool - 6-8 września. Szczegóły na stronie organizatora.
 • XI targi ZOO-BOTANICA w Hali Stulecia we Wrocławiu - 14-16 września. Szczegóły na stronie organizatora.

Zarezerwujcie sobie terminy w kalendarzu i bądźcie wtedy z nami - zapraszamy serdecznieW tym miesiącu organizujemy zbiórkę specjalną - na rzecz kotów przebywających u znajomej wrocławskiej karmicielki. Są to trzy zwierzaki z niewydolnością nerek, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują regularnie podawanych kroplówek. A owe kroplówki wiadomo - kosztują. Dlatego pomagamy Pani Ewie zdobyć środki na leczenie kocich chorowitków. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie tutaj.Po skończonych wakacjach prezentujemy Wam również dwie fotogalerie - w jednej możecie zobaczyć kociaki, które nasi wolontariusze spotkali podczas urlopowych wyjazdów, w drugiej zaś znajdziecie fotoreportaż z festynu rowerowego w Mieniach, gdzie byliśmy z naszym fundacyjnym stoiskiem. Zapraszamy serdecznie.


Sierpień 2012
Druga część wakacji upływa nam bardzo pracowicie. Zaczęliśmy miesiąc od wizyty na IV Bazyliadzie, gdzie można było wspomóc nasze kociaki małym grosikiem oraz kupić kociożyciowe gadżety czyli torby i koszulki z naszym logo. Zajrzyjcie do fotogalerii i zobaczcie jak upłynęła nam końska impreza.Ale to nie koniec atrakcji jakie dla Was mamy. Już w najbliższą sobotę, czyli 11 sierpnia, będzie można spotkać naszych wolontariuszy na festynie zorganizowanym w Mienicach koło Trzebnicy, w Kocich Górach. Odbędzie się tam maraton rowerowy o nazwie IM-MOTION MTB Cross Country, a my rozstawimy nasz czerwony namiot i będziemy na Was czekać ze stoiskiem. Cała impreza zacznie się o godzinie 12.00 na szkolnym boisku. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora.

Tak więc Kocie Życie zaprasza w Kocie Góry!!!A co będzie dalej? Już teraz przygotowaliśmy dla Was kalendarz imprez na wrzesień. Zobaczcie gdzie będzie można spotkać nas w przyszłym miesiącu, zarezerwujcie czas i odwiedźcie nasze stoisko. Zapraszamy serdecznie!


Lipiec 2012

Nadeszły upragnione wakacje. Czy podróżujecie z Waszymi pupilami? Jeśli tak - po powrocie z urlopu podzielcie się z nami wspomnieniami z wyjazdów. Najciekawsze zdjęcia opublikujemy pod koniec Wakacji na naszym profilu na Facebooku. Czekamy na maile pod adresem: kontakt@kociezycie.pl

UWAGA UWAGA!!!
ZMIENIAMY NUMER KONTA DO ZBIÓREK PIENIĘZNYCH.

Jeśli zechcecie przelać na nasze konto jakieś środki dla naszych kocich podopiecznych prosimy - kierujcie je na poniższy numer konta:

Alior Bank - 15 2490 0005 0000 4600 4713 3620

Tytuł przelewu "Darowizna na cele statutowe".

Od razu uspokajamy - nasze stare konto nadal działa, ale powolutku pragniemy przyzwyczaić Was do nowego numeru. Za wszelkie, nawet najmniejsze kwoty, oczywiście nieustannie bardzo serdecznie dziękujemy!!!


W tym miesiącu zdecydowaliśmy się poruszyć ważny koci problem - kwestię otyłości. Otyłość to choroba nie tylko ludzi, ale też zwierząt. Polecamy artykuł opisujący tę tematykę, który możecie znaleźć tutaj. Podsumowujemy też dwie nasze zbiórki: pierwsze półrocze naszej comiesięcznej Akcji dla Karmicieli oraz czerwcową akcję zbierania karmy dla małego Stworka.

Już teraz zapraszamy Was do spotkania z nami na tegorocznych targach Zoo-botanica, które odbędą się w drugi weekend września we Wrocławiu. Więcej informacji na ten temat możecie na razie znaleźć na stronie organizatora. O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco. ZAPRASZAMY GORĄCO!


Czerwiec 2012


W tym miesiącu mamy dla Was kilka ważnych wiadomości i tematów niecierpiących zwłoki. Pierwszym z nich i najważniejszym są kocięta. W tym roku kocie maluszki zaczęły rodzić się nieco później, przez co właśnie teraz, w czerwcu, następuje ich "wysyp". Praktycznie nie ma dnia, aby ktoś nie dzwonił lub nie pisał do Fundacji z informacją o potrzebujących kociętach. Ale żeby im pomóc najpierw my potrzebujemy Waszej pomocy. Jak tego dokonać? Przeczytajcie tutaj.Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel na Facebooku w sprawie zbiórki darów dla zaprzyjaźnionego schroniska dla zwierząt w Katowicach. Transport pojechał do kociaków w drugi weekend czerwca. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądało przekazanie darów zapraszamy do galerii .

Trzecia kwestia to zbliżające się wakacje, czyli jak co roku nadchodzący sezon na "pozbywanie się" zwierzęcego kłopotu w postaci porzucania zwierząt, w tym również kotów. Bardzo prosimy - reagujcie na takie sytuacje. Przypominamy, że porzucanie kota, zgodnie z treścią Ustawy o Ochronie Zwierząt, jest PRZESTĘPSTWEM! Jeśli jesteście świadkami porzucenia, zawiadomcie o tym odpowiednie służby (policję, straż miejską, schronisko dla zwierząt). Jeżeli natomiast macie własnego zwierzaka, pamiętajcie o zapewnieniu mu należytej opieki na czas Waszej wakacyjnej nieobecności. Tylko wspólnie możemy zmienić panujący wciąż w Polsce smutny zwyczaj porzucania czworonogów. Działajmy razem według hasła "KOCHAJ - NIE PORZUCAJ!"


Maj 2012Witamy Was po majowym weekendzie. Mamy nadzieję, że wypoczęliście je i w nowy miesiąc wkraczacie w doskonałych humorach. Wspominając wolne dni zapraszamy do przeczytania relacji naszej wolontariuszki o tym jak spędziła ten czas z kotami. Zobaczcie w jaki sposób można zorganizować naszym czterołapym przyjaciołom popołudniową rozrywkę.Dobiegł końca okres rozliczeń podatkowych. Na nasze konto zaczynają powoli spływać pieniążki przekazane przez Was w ramach 1% podatku. Te fundusze będą bazą dla naszej działalności przez kolejnych kilka miesięcy. W związku z tym pragniemy Wam podziękować i jednocześnie zamieścić małe wyjaśnienie. Prosimy - przeczytajcie je.Maj to jeden z najgorszych miesięcy jeśli chodzi o zagrożenie kleszczami. Mamy nadzieję, że pamiętacie o zabezpieczaniu swoich wychodzących zwierząt przed tymi stworzeniami? W końcu kleszcze to jedne z najgroźniejszych pasożytów zewnętrznych. Przypominamy nasz artykuł poruszający kleszczową tematykę - przeczytajcie jeśli macie jakieś wątpliwości lub pytania.


Kwiecień 2012

Pierwszy kwartał roku za nami. Kwartał bardzo udany, głównie dzięki przeprowadzonej Akcji Sterylizacyjnej. Prawie wszystkie miejsca zostały wyczerpane a koty, zadowolone i zdrowsze, dochodzą już do siebie po zabiegach. Bardzo cieszymy się, że nasza akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i oczywiście zapraszamy w przyszłym roku.A tymczasem mamy dla Was troszkę nowości. Po pierwsze artykuł bardzo "na czasie" czyli "Wielkanoc z kotem". Przeczytajcie co na ten temat myśli jedna z naszych wolontariuszek.


Druga sprawa to wyjazdy. Robi się coraz cieplej, w perspektywie majówka i inne weekendowe wypady. Zabranie ze sobą na wyjazd kota to w dzisiejszych czasach nie problem. Ale jak go bezpiecznie przetransportować? To nasz temat na początek miesiąca. Polecamy również tym, których koty nie są podróżnikami, a jedynie od czasu do czasu zaliczają wycieczkę do lecznicy :)I na koniec kolejna fotogaleria - zobaczcie jak wygląda poranek w miejscu karmienia kotów wolnożyjących. Taka wirtualna wycieczka daje do myślenia...Akcja na ten miesiąc to 1% podatku. Wciąż jeszcze trwają rozliczenia, dla niektórych termin składania PIT-ów to 30 kwietnia. Dlatego jeszcze raz prosimy - nie zapominajcie o naszych kotach. O Krzysiu, o Kasztance, o wolnożyjących stadach którym pomagamy. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli zdziałać więcej.

Przypominamy nasz KRS: 0000311037.
Pomagajcie kotom razem z nami!


Marzec 2012Marzec to miesiąc poświęcony głównie tematyce sterylizacji zwierząt. W związku z tym, po raz kolejny, zapraszamy chętnych do udziału w Marcowej Akcji Sterylizacyjnej 2012. Z naszą pomocą możecie taniej wysterylizować swoje koty na terenie Wrocławia.Z przyjemnością informujemy Was o szczęśliwym zakończeniu historii Musi. Kotka znalazła kochających opiekunów i bezpieczny dom w Zabrzu.Zamieszczamy również fotorelację z festynu, który odbył się z okazji Dnia Kota w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.


Luty 2012

16 lutego

Już jutro Światowy Dzień Kota - międzynarodowe święto naszych ulubieńców. Chcecie wiedzieć skąd się wzięło? Przeczytajcie nasz tekst o tym dniu. Z okazji Dnia Kota wszyscy wolontariusze i podopieczni Fundacji składają Wam i Waszym kociakom najserdeczniejsze życzenia wszystkiego dobrego.Przypominamy również o możliwości spotkania nas "na żywo" już w sobotę, 18 lutego, w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Szczegóły tutaj.Mamy też dla Was nowe wieści z Domku Tymczasowego Musi - naszej 9-cio letniej podopiecznej która straciła dotychczasową opiekunkę. Choć Musia czuje się coraz lepiej to jednak nadal CZEKA NA DOM! Przeczytajcie i zobaczcie co u niej słychać...1 lutego

UWAGA! Bardzo pilnie szukamy domu dla MUSI - najstarszej kotki Pani Marii z Gliwic. Może u kogoś z Was znajdzie się bezpieczny kąt dla przestraszonej dziewięcioletnie kici? Inaczej możliwe, że czeka ją schronisko...
PRZECZYTAJCIE AKTUALIZACJĘ WĄTKU!Nadeszły zimowe mrozy. A my, jak zwykle z wyprzedzeniem, myślimy już o wakacjach. Po raz kolejny poruszamy więc tematykę wyjazdów z kotami. Ten, kto jeszcze o tym nie myślał być może pod wpływem naszego tekstu spojrzy na sprawę "świeżym okiem". A Ci z Was, którzy temat już znają, może znajdą w artykule jakieś nowe wątki. Zapraszamy do lektury .

Przedstawiamy Wam również kolejną część podsumowania naszej działalności w 2011 roku. Tym razem dotyczy ona Zimowej Akcji Sterylizacyjnej. Zobaczcie ile udało się nam zdziałać!

Mamy też dla Was dobrą wiadomość. Niebawem czeka nas Światowy Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego. Z tej okazji wolontariusze Fundacji wezmą udział w imprezie organizowanej w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Będzie można nas spotkać "na żywo", porozmawiać, otrzymać rady lub przymierzyć się do adopcji któregoś z naszych podopiecznych. O szczegółach możecie przeczytać tutaj. ZAPRASZAMY SERDECZNIE.


Styczeń 2012

15 stycznia

Tej zimy przed wolontariuszami Fundacji stanęły wielkie wyzwania. Zostaliśmy poproszeni o trzy natychmiastowe reakcje w związku z kotami będącymi ofiarami wypadków. Przeczytajcie ich historie - zobaczcie, z czym się borykają te doświadczone przez los zwierzaki, a my wraz z nimi.
Mamy również dla Was nowe wieści o naszej podopiecznej, kotce Norze. Ta historia powinna Was ucieszyć, więc zapraszamy do lektury.

Powoli zbliża się też sezon rozliczeń podatkowych, dlatego nieśmiało przypominamy o możliwości przekazania nam 1% podatku. Razem możemy zdziałać więcej.


3 stycznia

Nadszedł kolejny rok kalendarzowy. Z tej okazji pragniemy Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i podziękować za wielką pomoc, jakiej udzieliliście naszym podopiecznym w roku 2011. Powoli zaczynamy podsumowywać to, co udało nam się wspólnie zdziałać. Na początek zapraszamy więc do zapoznania się z wynikami naszej comiesięcznej akcji "Zbiórka dla Karmicieli". Zobaczcie, bo efekty są niesamowite!Niestety u nas co raz gorzej z funduszami - chcielibyśmy pomóc każdemu potrzebującemu, ale nasze finanse mają się co raz gorzej. Dlatego bardzo prosimy - kupcie nasz fundacyjny kalendarz lub wspomóżcie nas wolnym datkiem. Bez Waszego wsparcia nie możemy działać...Wszyscy wiemy, że szczęśliwy kot to kot "wybawiony". A jak to zrobić? Na początek roku polecamy Wam artykuł o kocich zabawkach - co, jak i dlaczego zaproponować naszemu pupilowi aby był zadowolony. Miłej lektury!


Grudzień 2011

Przed nami ostatni miesiąc tego roku. Mikołaj i Święta, zakupy, prezenty i inne grudniowe atrakcje. My również mamy coś dla Was - Kalendarz ścienny Fundacji Kocie Życie na 2012 rok, z portretami naszych podopiecznych !!! Serdecznie zapraszamy do zakupu - dzięki uzbieranym w ten sposób funduszom będziemy mogli działać w przyszłym roku. Komu kalendarz pod choinkę? Szczegóły tutaj.W związku ze świątecznym okresem postanowiliśmy przygotować specjalną akcję pod nazwą "Mikołaj dla karmicieli". Jej przeprowadzenie jest możliwe dzięki Wam, Waszym datkom i Waszej pomocy. Zobaczcie co wymyśliliśmy.

W związku z dużym zainteresowaniem naszą zimową akcją sterylizacyjną postanowiliśmy specjalnie dla Was i waszych podopiecznych PRZEDŁUŻYĆ JĄ DO KOŃCA 2011 ROKU. Nadal można zapisywać koty na darmowe zabiegi sterylizacji an terenie Wrocławia i Oławy. Doczytajcie szczegóły.

Czy będą o mnie dzisiaj pamiętać?

Pamiętajcie o kotach zimą. Nie tylko o tych, które są już pod opieką Fundacji, ale także o tych na dworze, w piwnicach, pod krzakami, na działkach. Pamiętajcie, że zimą o wiele trudniej zdobyć pożywienie, a bez jedzenia czeka je śmierć - głównie z wychłodzenia. Jeśli więc znacie jakieś miejsce,w którym bytują koty wolnożyjące - wystawcie im miseczkę zjedzeniem. To dla nich na prawdę nieoceniona pomoc...


Listopad 2011Nadszedł listopad - jeden z najbardziej mokrych, zimnych i "pluchowatych" miesięcy w roku. Odczuwamy to nie tylko my - ludzie, ale także koty, zwłaszcza te wolnożyjące. Zapraszamy do lektury artykułu o jesiennych kotach działkowych - daje do myślenia...

Prócz tego mamy dla Was BARDZO WAŻNĄ I DOBRĄ WIADOMOŚĆ - Fundacja Kocie Życie przyjmuje w listopadzie zapisy na "dodatkową edycję" akcji sterylizacyjnej, którą prowadzimy w wybranych lecznicach na terenie Wrocławia. Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych na BEZPŁATNE ZABIEGI STERYLIZACYJNE KOTÓW!!! Spieszcie się - zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada, a ilość zabiegów jest ograniczona.Przedstawiamy Wam również historię naszej podopiecznej z gliwickiej placówki - kotki Nory z chorą wątrobą. Może jesteście w stanie przekazać nam grosik na pomoc dla niej oraz innych naszych podopiecznych? Oto Nora, która walczy o zdrowie i szuka domu...


Październik 2011

Figa w DT


Dopadł nas jesienny "wysyp" maluchów. Kociaków, które przed zimą wciąż czekają na domy, jest niestety bardzo wiele. Dlatego w październiku ogłaszamy akcję poszukiwania nowych Domów Tymczasowych (DT). Przeczytaj jak możesz pomóc potrzebującym kotom.Niestety mamy dla Was smutną wiadomość z domu Pani Marii - odszedł jej siedmioletni Puszek. Jest nam bardzo przykro z powodu choroby i śmierci kocura. Na pomoc nadal czekają dwie kotki - Musia i Kiciunia.

Donald


Na koniec jeszcze jedno wspomnienie z wakacji - zaskakująca historia kota Donalda. Zobaczcie w jaki niezwykłych miejscach można natknąć się na kociego mieszkańca :)


Wrzesień 2011

15 września

Czy adopcja dorosłego kota to dobry pomysł? Oczywiście, że tak !!! Polecamy ją wszystkim, którzy nie marzą o małym kociaku wiszącym na firankach. Przeczytajcie historię pięknej Kiki, żeby rozwiać swoje ewentualne wątpliwości.Szczęśliwie zakończenie znalazła również historia rodzeństwa Felicjanów - zobaczcie do jakich domów trafiły kociaki.A na koniec garść wspomnień i piękne podziękowania dla wszystkich, którzy odwiedzili nas na tegorocznych Targach Zoo-Botanica. Kto nie był niech żałuje :) Zapraszamy do fotogalerii!Uwaga nowość! Torba-cegiełka z logo Kociego Życia wraca w nowych kolorach. Sprawdź jakie kolory są dostepne, może któryś przypadnie Ci do gustu.


1 września

Witajcie po wakacjach! Mamy nadzieje, że wypoczęliście i nabraliście sił przed jesienią. W związku z tym jeszcze raz serdecznie zapraszamy do spędzenia najbliższego weekendu z nami, na X Targach Zoobotanica 2011 we Wrocławiu. Będziemy tam dla Was przez całe trzy dni.


We wrześniu postanowiliśmy na dobre uruchomić dział z Wirtualnymi Adopcjami. Prócz Kotów Pani Marii, które już znacie, potrzebujemy tego rodzaju opieki również dla Srebrnej Lisicy, dla której nie możemy znaleźć stałego domu. Przeczytajcie co słychać u Siwej oraz jak ją adoptować wirtualnie.Niestety w naszej pracy przychodzą również smutne chwile. W wakacje pożegnaliśmy jedną z naszych fundacyjnych podopiecznych - kotkę Balbinkę z chorym serduszkiem. O tej kici zawsze będziemy pamiętać...


Na poprawę humoru zapraszamy do nowej fotogalerii, gdzie prezentujemy zdjęcia kotów napotkanych podczas tegorocznych wyjazdów wakacyjnych naszych wolontariuszy. Jak widać świat jest pełen futerek :)


Sierpień 2011

W naszej Fundacji okres urlopów i wyjazdów. Z tego powodu sierpniowa aktualizacja nadeszła nieco później niż zwykle. Przede wszystkim pragniemy wszystkich BARDZO SERDECZNIE ZAPROSIĆ NA WRZEŚNIOWE X TARGI ZOOBOTANICA 2011, które odbędą się w dniach 2-4 września 2011 w centrum IASE w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Jak co roku będziemy tam na Was czekać z naszym stoiskiem, kocimi gadżetami, cegiełkami i poradami. ZAPRASZAMY DO SPOTKANIA Z NAMI NA ŻYWO !!! Więcej o targach można przeczytać tutaj:

Myszkin z działek
W tym miesiącu prezentujemy szeroki artykuł o losach kotów z działek na Góralskiej. Jest tam m.in. historia małej Żaby - kici z połamanym kręgosłupem, o którą walczyliśmy z całych sił. Kotka miała wielu kibiców na Facebooku, a tutaj można przeczytać jej historię w całości.

Prócz tego przedstawiamy też kilka nowości z domku kotki Tosi - przeczytajcie co słychać u naszej podopiecznej i jej nowej koleżanki Milki.Zapraszamy również do zapoznania się z Fotoreportażem, w ramach którego przygotowaliśmy relację z naszego stoiska na III Bazyliadzie - imprezie hodowlanej promującej Konika Polskiego. Zobaczcie jak można było spotkać się z nami "na żywo".Polecamy też Waszej pamięci rodzeństwo - Feliksa i Felicję, które zostały porzucone przez swoich opiekunów ponad miesiąc temu. Oba młode i wesołe kociaki nadal czekają na domy, choć z każdym dniem coraz bardziej tracą nadzieję... Przeczytajcie co u nich słychać.


Lipiec 2011

Felicja


Oto kilka informacji o tym co u nas słychać. Przede wszystkim rozpaczliwie poszukujemy domów dla naszych podopiecznych. Nie tylko tych urodzonych w tym roku, ale także dla kotów, które straciły dom przez wyjazd swoich opiekunów. Prosimy - przeczytajcie historię Felicjanów. Te młode kociaki nie zasłużyły na swój los. Może będziecie w stanie im pomóc?

Koty z Góralskiej


Prócz tego pragniemy Wam przedstawić stado działkowych kotów mieszkających w centrum Wrocławia. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w samym środku miasta rozgrywa się koci dramat. Poznajcie ich historię i pomóżcie nam ratować te biedy - zwłaszcza małą koteczkę, która padła ofiara ludzkiego okrucieństwa i ma połamany kręgosłup...

Zamieszczamy też kilka słów o postępach w pracach nad obywatelskim projektem Ustawy o Ochronie Zwierząt - sprawdźcie jak postępują działania.Nadeszły wakacje. Ciepłe dni sprzyjają spacerom i wypoczynkowi, większość albo planuje urlop, albo właśnie na nim przebywa. Nie zapominajmy w tym czasie o kotach. Naszym pupilom zapewnijmy opiekę na czas wyjazdu (o ile nie zabieramy ich ze sobą), a kociastych podczas urlopu poczęstujmy saszetką lub innym przysmakiem. Być może będzie to ich pierwszy posiłek tego dnia...Jeśli uda Wam się sfotografować jakieś wakacyjne koty, w tym także waszych pupili na wakacjach, - przyślijcie do nas zdjęcia :) Na koniec wakacji złożymy z nich galerię "wakacyjnych kotów 2011".


A tymczasem u nas masa zadań. Nadal borykamy się z adopcjami późno wiosennych maluchów. Pod naszą opieką przebywa kilkanaście kociąt gotowych do tego aby zamieszkać w Domach Stałych. Tylko jakoś chętnych na kotka brak... Jeśli myślicie o dokoceniu lub o pierwszym towarzyszu - zapraszamy do naszego działu adopcyjnego. Na pewno znajdzie się tam kot dla Was.Prócz tego w tym miesiącu zwracamy uwagę na problem odrobaczania To bardzo ważny element opieki nad naszym futrzakiem, więc przeczytajcie koniecznie! Zamieszczamy również aktualne wiadomości o kotach z Lubina - zobaczcie co u nich słychać.

Wszystkim naszym sympatykom i przyjaciołom życzymy wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku !!!


Czerwiec 2011

Tosia w trakcie leczenia


Zapraszamy po bieżące informacje o stanie zdrowia kotki Tosi. Nowe rzeczy pojawiły się też w naszym dziale "ciekawe linki". Przypominamy też o zbiórce karmy na czerwiec - w tym miesiącu zbieramy na głodne koty z Kozanowa.


Kociak z chorymi oczami

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. U nas początek lata to, jak co roku, walka o uratowanie jak największej ilości chorych i bezdomnych kocich maluchów. Po raz kolejny łapiemy, leczymy i szukamy domów. Przeczytajcie o "ocznych maluchach", które proszą o pomoc...

Tosia

Prosimy również o pomoc dla kotki Tosi - opiekunka kocicy, Pani w bardzo złej sytuacji materialnej, zgłosiła się do nas szukając ratunku dla swej ciężko chorej pupilki. Kotka jest w bardzo ciężkim stanie, ale postanowiliśmy o nią walczyć. Prosimy - pomóżcie Tosi, aby mogła wróci do swojego domu. Tam tęsknią za nią nie tylko domownicy, ale także jej starsza kocia koleżanka...

Jeż Jerzy i Stefan


Mamy również dla Was coś optymistycznego - historię jeża, któremu udało się pomóc wyleczyć uszkodzoną łapkę. Jak widać kociarze muszą by przygotowani także na niesienie pomocy przedstawicielom innych gatunków.

Krótki w samochodzie


Przypominamy również, że nadchodzący sezon urlopowy nie musi oznaczać rozłąki, lub co gorsza porzucenia kociego domownika. Polecamy wyjazdy z kotami - wspólne wakacje to nic trudnego, a mogą przysporzyć radości i opiekunom i kociastym.


Maj 2011

Coraz ładniejsza pogoda nastraja do spacerów. Nie tylko ludzie, ale i koty z chęcią korzystają ze słońca i zielonej trawki. Jeździsz na działkę albo do rodziny w ogrodem? Pomyśl, czy Twój kot również nie miałby ochoty na wycieczkę. Przypominamy artykuły Kot na działce oraz Kot w podróży. Jednocześnie chcemy ostrzec wszystkich kocich opiekunów przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą złapanie przez naszego pupila kleszcza. To bardzo groźny pasożyt przenoszący wiele chorób! Co wówczas robić? Przeczytajcie tutaj.

Majówka za nami, a w Fundacji huk roboty. Pojawiły się już pierwsze tegoroczne kociaki - od całkiem maleńkich ośmiodniowych po duże i dzielne dwumiesięczniaki, gotowe do adopcji. Borykamy się z wydatkami, chorobami i przeciwnościami, ale brniemy do przodu. Ponieważ nie sposób opisać tutaj wszystkich spraw - zapraszamy na nasze Forum po szczegóły.

Ruzia, Rudi i Rambo


Z racji rozpoczęcia "sezonu kociakowego" pragniemy również przypomnieć artykuł o opiece nad maleńkim kociakiem. Istniej wiele zasad mówiących o tym jak prawidłowo zająć się malcem - warto je poznać, zanim przyjmie się pod swój dach nowego domownika.

Maruda


Chcielibyśmy również podzielić się z Wami niezwykłą historią kotki Marudy, opowiadającą o tym jak kot "bez szans" wygrał los na loterii życia. Przeczytajcie koniecznie!!!


Kwiecień 2011

Kiciunia p. Marii

Święta za pasem, przygotowania, porządki i zakupy. Jednak w tym przedświątecznym zapale nie możemy zapominać o kotach i ich problemach. A co dzień na ratunek czeka inna bieda. Tym razem o pomoc proszą Koty Pani Marii. Przeczytajcie koniecznie.

Zamieszczamy również fotorelację z katowickiego Marszu (NIE)Milczenia, który odbył się 2 kwietnia. Jeśli tam byliście - poszukajcie na zdjęciach siebie i swoich czworonogów.

Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym stanem akcji w Lubinie. To dzięki Waszej pomocy kolejne koty zyskują szansę na lepsze życie...

Kotki z LubinaKolejny miesiąc pracy za nami. Ten był wyjątkowo owocny dzięki przeprowadzonej Akcji Sterylizacyjnej. Tylko w marcu wspólnymi siłami Fundacja wysterylizowała ponad 40 kotów. To na prawdę bardzo dobry wynik!

A co czeka nas w kwietniu? Przede wszystkim dalszy ciąg sterylizacji, aby jak najmniej kociaków przyszło na świat tej wiosny. Tym razem prosimy Was o pomoc dla stada działkowych kotów w Lubinie - pomóżcie nam uzbierać pieniądze na zabiegi dla 8 kotek…


Przekazujemy też nowe informacje o Srebrnej Lisicy - kotka nadal jest leczona a pobyt w Domu Tymczasowym nieco złagodził jej charakter. Dlatego zaczynamy szukać dla niej Domu Stałego - po szczegóły zapraszamy tutaj.Dla złapania oddechu polecamy nowy artykuł o kocich ciekawostkach. Sprawdźcie czego nie wiecie o swoim pupilu:).

Zachęcamy też nadal do składania podpisów pod obywatelskim projektem Ustawy o Ochronie Zwierząt. Jesteśmy już na półmetku z podpisami ale wciąż brakuje ok. 48.000 podpisów. Sprawdźcie gdzie można podpisać listę i wesprzeć akcję.


Marzec 2011

Marzec to pierwszy wiosenny miesiąc. Już chyba wszyscy wyczekują nadejścia Wiosny - koty również. A oto co obecnie dzieje się u nas - tym razem w nietypowej formie:

 • Przede wszystkim kierujemy do Was rozpaczliwy apel o pomoc naszym przyjaciołom z Przystani Ocalenie - PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE !!!
 • Przypominamy o naszych dwóch akcjach: Akcji Sterylizacyjnej, na którą wiąż trwają zapisy, oraz akcji zbierania podpisów w ramach "Koalicji dla Zwierząt".
 • Zachęcamy również do przeczytania dokończonych historii Uszatka, Balbinki i Srebrnej Lisicy - dzięki Wam te koty żyją i mają się dobrze.
 • Mamy też dla Was ciekawą historię o niesłyszącej Kiwi. Jak wygląda życie z głuchym kotem? Przekonajcie się.
 • Przypominamy również o możliwości przekazywania nam 1% podatku podczas wypełniania PIT'ów, to jest bardzo proste, a koty na Was liczą !!!

Luty 2011

UWAGA !
ZWRACAMY SIĘ DO WAS Z BARDZO WAŻNĄ SPRAWĄ !


18 lutego 2011 Fundacja Kocie Życie przystąpiła do inicjatywy "Koalicja dla Zwierząt", której celem jest zgłoszenie w Sejmie RP obywatelskiego projektu zmian w Ustawie o Ochronie Zwierząt. Chcemy poprawić los zwierząt, ale bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe. Mamy tylko 3 miesiące ! KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE O TEJ AKCJI - Wasz głos może wiele zmienić… A czas ucieka…Poznajcie też historię małej Tris - dzikuski z działek, która dziś jest pupilkiem swoich Opiekunów. Oto kot, którzy znalazł "swój kawałek nieba".


Nadszedł nowy miesiąc a z nim nowe wyzwania i kocie potrzeby. Także u nas kilka nowości. Na początek pragniemy przedstawić Wam historię Srebrnej Lisicy - niezwykłej kotki, która bardzo długo czekała na ludzką pomoc. Dziś znajduje się pod opieką Fundacji, a my staramy się zwalczyć jej chorobę. Przeczytajcie sami.

Pragniemy również przypomnieć o naszych stałych akcjach. Rozliczenia podatkowe już się zaczęły. Bardzo prosimy - pamiętajcie o Fundacji wypełniając rubrykę o przekazaniu 1% podatku. Dla kotów to ogromna pomoc i wsparcie z Waszej strony… O szczegółach czytajcie tutaj.

Uwaga, a teraz nowina - jesteśmy już na Facebooku! Zapraszamy wszystkich na nasz (wciąż jeszcze ulepszany) profil - dołączajcie do naszych znajomych i informujcie innych o naszych akcjach, przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolejne koty znajdą domy…

U nas także kilka zmian. Przede wszystkim w dziale "Wolontariusze" - witamy tam naszą nową wolontariuszkę: hekum kekum. Dowiedzcie się o niej więcej. Mamy także nowych "Przyjaciół Fundacji".


Styczeń 2011W drugiej połowie miesiąca przedstawiamy Wam grudniową historię kotki Jagusi - zaginionej kici, która odnalazła się dzięki wytrwałości swych opiekunów i wielkiemu szczęściu. Zapraszamy do kocich historii.

Poza tym rozpoczynamy już przygotowania do marcowej akcji sterylizacyjnej, współorganizowanej ze Stowarzyszeniem Obrońców Zwierząt ARKA. Już teraz warto zaplanować sterylizację swojego pupila. Zajrzyjcie koniecznie.Przypominamy również o możliwości przekazywania nam 1% podatku w rocznym rozliczeniu. Pamiętajcie o naszych podopiecznych przy wypełnianiu PIT-u…Uwaga - wieści z ostatniej chwili na temat Grudniowych Kotów. Zapraszamy wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc Uszatkowi, Kitce i Kajtusiowi. Jest też nowa kicia, potrzebująca naszej pomocy - Balbinka z wadą serca. Przeczytajcie koniecznie.

Wszystkim, którzy planują już tegoroczne urlopy polecamy również odświeżenie sobie naszych artykułów o podróżach z kotem. Zapraszamy do działu "Instrukcja obsługi kota -> Kot w terenie".

Drodzy Kociarze i nie tylko!

Przede wszystkim pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia w nowym, 2011 roku. Niech nadchodzący czas przyniesie Wam wiele radości, pomyślności i spełnienia wszystkich pragnień, a dla Waszych kocich przyjaciół niech będzie lepszy od poprzedniego.


My rozpoczynamy kolejny rok działalności z nadzieją na Waszą pomoc. Jeszcze w grudniu pod opiekę Fundacji trafiły trzy bardzo pokrzywdzone przez los zwierzaki. Nazwaliśmy je "Grudniowymi Kotami". Aby dowiedzieć się jak im pomóc - zajrzyjcie tutaj.Zamieszczamy również krótkie podsumowanie naszej działalności, prowadzonej w ubiegłym roku. Zobaczcie sami, ile z Waszą pomocą udało nam się zdziałać!Zapraszamy także do galerii z krótkiej wizyty naszych wolontariuszy w zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie, gdzie zawieźliśmy świąteczna paczkę dla zwierzaków.


Przypominamy o naszej akcji kalendarzowej - nadal można zamówić naszą cegiełkę. Aby to zrobić - zapraszamy tutaj.


Grudzień 2010W zimne, grudniowe dni wspominamy październikową wizytę kota Tymusia w jednej z wrocławskich Szkół Podstawowych. Zapraszamy serdecznie do zobaczenia Fotoreportażu.Prezentujemy również nowy dział: Przyjaciele Fundacji. W ten skromny sposób pragniemy uhonorować tych, którzy są z nami od dawna i regularnie wspomagają naszą działalność w rozmaity sposób. Polecamy.


Nadszedł grudzień, za oknami zima pełną parą. W ferworze przedświątecznych zakupów i porządków nie zapomnijcie o naszych czterołapych przyjaciołach. W tym miesiącu przedstawiamy artykuł o zaletach adopcji dorosłego kota.

Prócz tego bardzo prosimy o pomoc dla małej bezłapej Kitki - ta uratowana przez nas kicia, mimo braku przedniej łapki, świetnie sobie radzi. Jeśli ktoś chciałby nam pomóc uregulować rachunki za jej leczenie - będziemy ogromnie wdzięczni. Kitka czeka też na kochający dom...


Listopad 2010


W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych artykułów. Przede wszystkim z radością dopisujemy ostatni rozdział w historii kota Maxa. Sprawdźcie koniecznie jak wiele zmieniło się w jego życiu w ciągu ostatnich miesięcy...

Prócz tego pragniemy powitać w naszym gronie nową wolontariuszkę - Babęzgagę. Jeśli macie ochotę poznać ją bliżej, zapraszamy do działu "Wolontariusze".Polecamy również artykuł o tym jak poradzić sobie z nauczeniem kota korzystania z drapaka. To częste pytanie, które zadają nam przyszli właściciele kocich futerek. Polecamy serdecznie.


Październik 2010Z przykrością informujemy o tragedii, jaka spotkała naszą podopieczną - kotkę Basię. Kicia została postrzelona z wiatrówki na osiedlu Żerniki we Wrocławiu. O szczegółach prosimy przeczytać tutaj - ku przestrodze.Za oknem jesień - nadszedł październik a z nim kolejne nowości. Przede wszystkim z radością informujemy, że jest już dostępny nasz fundacyjny kalendarz-cegiełka na 2011 rok. Zapraszamy serdecznie !!!

Chłodne noce i deszczowe dni to czas, w którym trzeba pamiętać nie tylko o naszych domowych pupilach, ale też o kotach wolnożyjących. Co można dla nich zrobić? O tym w naszej nowej akcji: "Jak pomóc kotom wolnożyjącym". Polecamy.

Wspominamy też tegoroczne wakacje z kotami. Nasza doświadczona wolontariuszka Edyta opowiada o swoim urlopie z Sylwestrem i Krótkim. Zachęcamy do lektury.


Wrzesień 2010


No i już po targach. Było naprawdę rewelacyjnie. Mamy nadzieję, że i Wam się podobało. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w Hali Stulecia. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z tego wydarzenia.Z radością informujemy również, iż rozpoczynamy dystrybucję naszego ściennego kalendarza-cegiełki na 2011 rok. Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Uaktualniliśmy również dane dotyczące kilku prowadzonych przez nas akcji. Zapraszamy do zapoznania się z efektami Akcji dla karmicieli, przedstawiamy nowości z Kozanowa oraz rozliczenie akcji "Karma zamiast kwiatów". Polecamy gorąco.

Nadal zbieramy też pieniążki na leczenie naszych podopiecznych w ramach akcji "Koci szpitalik". Prosimy - pomóż bezdomnym kociakom.

Wrzesień to dla nas bardzo ważny miesiąc. A to dla tego, że w tym miesiącu mamy okazję spotkać się z naszymi sympatykami osobiście na IX Targach Zoobotanica 2010, które odbędą się w dniach 10-12 września we Wrocławiu. Zapraszamy po szczegóły.


Wrzesień to także miesiąc wspominania wakacyjnych przygód. Zapraszany kociarzy do naszego konkursu "Kocie wakacje". Może to właśnie Twój pupil go wygra? Sprawdź !!!Prezentujemy również dwa nowe artykuły: o zaletach Felinoterapii oraz o tym dlaczego czarne koty mają trudniejszy żywot. Przeczytaj koniecznie.


Sierpień 2010

Wakacje zbliżają się ku końcowi, ale u nas praca nie ustaje. W związku z tym pragniemy przedstawić aktualne informacje o naszym podopiecznym - kocie Maxie.

Z radością informujemy, że na początku lata dołączyła do nas nowa wolontariuszka - Kułko. Poznajcie ją koniecznie czytając dział "Wolontariusze".

Opowiadamy również historię kotki Buni i jej chorego oczka. Walczyliśmy o nią wbrew opiniom weterynarza i udało się :)

Połowa wakacji już za nami, Wrzesień zbliża się nieuchronnie. Jednak dla nas to powód do radości, możemy bowiem zaprosić Was na IX Targi i Wystawę Zoo-Botanica 2010, gdzie przez trzy dni na fundacyjnym stoisku będziemy czekać na naszych sympatyków i przyjaciół.

W poprzednim miesiącu Fundacja zaangażowała się w pomoc bardzo wielu chorym zwierzakom. Z racji dużych kosztów ośmielamy się prosić o pomoc w dalszym finansowaniu kuracji i zabiegów naszych podopiecznych. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z akcją "Koci szpitalik".Zamieszczamy również relację z lipcowej akcji "Karma zamiast kwiatów", której celem była zbiórka karmy dla wrocławskich kotów. Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury.


Lipiec 2010

W związku z napływającą do Fundacji ogromną ilością próśb o zamieszczanie prywatnych ogłoszeń kotów do adopcji, przedstawiamy artykuł z wytycznymi dotyczącymi ogłaszania zwierzaków. Osoby zainteresowane bardzo prosimy o zapoznanie się z artykulem "Jak zamieścić ogłoszenie".

Nareszcie wakacje. Przed nami wakacyjne wyjazdy, urlopy i wypoczynek. Nie zapominajmy wówczas o naszych kocich przyjaciołach. Co roku w lipcu wiele kotów trafia na ulicę lub do schronisk, bo "nie mieszczą się" wśród wakacyjnych bagaży. Z KOTEM MOŻNA WYJEŻDŻAĆ !!! Przypominamy o tym i polecamy artykuły "Kot na urlopie" oraz "Kot w podróży".

Prócz tego jak zwykle u nas kilka nowości. Prezentujemy odświeżony dział z Ciekawymi linkami, gdzie polecamy interesujące strony dla kociarzy i nie tylko.

Polecamy również artykuł "O przyczynach oddawania kota". Niestety wiele osób woli oddać zwierzę, zamiast poszukać rozwiązania kłopotliwej sytuacji. Radzimy jak wybrnąć z problemów by nie rozstawać się ze swoim kocim przyjacielem.

Apelujemy również, aby w upalne dni pamiętać o kotach wolnożyjących. Wystawmy kotom miskę z czystą wodą -
im chce się pić tak samo jak nam.
NIE ZAPOMINAJMY O ICH POTRZEBACH!

Wszystkim kociarzom i ich podopiecznym życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego !!!


Czerwiec 2010

Oto zaległy fotoreportaż z tegorocznej akcji malowania kocich mazurków. Było słodko i kolorowo - i jak zwykle bardzo wesoło. Zapraszamy do galerii z naszymi unikalnymi dziełami :)

Otrzymaliśmy rozpaczliwy apel o pomoc dla kotów, które po powodzi przebywają na wrocławskim Kozanowie. W tym miesiącu to dla nich przeznaczamy dary z "Akcji dla karmicieli". Aby dowiedzieć się więcej o akcji - kliknij banerek.

W czerwcu postanowiliśmy także zająć się tematyką kociego żywienia. Co zrobić, aby nasz kot nie utył, dobrze się rozwijał i wspaniale czuł? Zapraszamy do artykułu "Jak karmić dorosłego kota".Mamy również nowe informacje na temat połamanego kota Maxa - wszystkich, którym bliski jest los kocurka, zapraszamy do lektury. Zbiórka na spłacenie długu nadal trwa !!!W dziale "Fotoreportaże" znalazła się obszerna relacja z wizyty w Przystani Ocalenie. Zobaczcie koniecznie jak inni pomagają potrzebującym zwierzętom.


Maj 2010

Podsumowujemy akcję dla kota Mikołaja. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc.

Majowy weekend - czas wyjazdów i wycieczek. Kto z Was zastanawiał się już nad tegorocznym urlopem? Polecamy artykuł "Kot na urlopie", w którym nasz ekspert odpowiada na pytania i wątpliwości.

Maj to także "miesiąc kociaków". Maleństwa rodzą się dosłownie codziennie, wszystkie potrzebują naszej pomocy. Zapraszamy do akcji pomocowej "Zbiórka dla malucha".

Fundacja ma też nowego podopiecznego. To kot Max z połamanymi łapkami. Staramy się zebrać fundusze na jego leczenie. Max potrzebuje naszej pomocy - zajrzyj:


Kwiecień 2010

Kolejna porcja nowości o maluchach ze Środy Śląskiej.

Wiosna zawitała do nas w pełnej krasie. W związku z tym zapraszamy do lektury dwóch nowych artykułów: o problemie alergii oraz o zaletach adopcji kotów "w dwupaku".

Z radością informujemy również, że nasz podopieczny kot Mikołaj-nerkowiec znalazł kochający dom w Krakowie. Więcej na ten temat napiszemy niebawem...

Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym pozostaje aktualny temat sterylizacji. Aby ograniczyć ilość kotów wolnożyjących na terenie Wrocławia ogłaszamy akcję "Kocie Życie - Działkowcom". Oferujemy BEZPŁATNE ZABIEGI STERYLIZACYJNE dla kotów z wrocławskich działek. Dowiedz się więcej klikając baner.

Może Twoją działkę odwiedza kot? Albo sam masz kota, który uwielbia działkowe wyprawy? Przeczytaj artykuł "Koty na działce", na pewno Cię zainteresuje.

Prócz tego zapraszamy do lektury innych tekstów - w tym miesiącu prezentujemy historię dwójki maleńkich kociąt ze Środy Śląskiej, relacjonujemy też wizytę kota Tymka w przedszkolu. Zapraszamy wiosennie i życzymy Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.


Marzec 2010

Nastała wiosna. A wiosna to dla nas tzw. "sezon maluszkowy". Dlatego Fundacja Kocie Życie ogłasza początek akcji "Zbiórka na malucha 2010".

Jak co roku Kocie Życie bierze udział w akcji
"Marzec 2010 Miesiącem Sterylizacji Zwierząt".

Po szczegóły zapraszamy tutaj. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o całej akcji - kliknij banerek.

Marzec to pierwszy miesiąc wiosenny. Więc i u nas wiosenne porządki. Przedstawiamy Wam naszą stronę po odświeżeniu - mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Znajdziecie na niej nowe działy i informacje, a także rozwinięte wersje starszych wpisów. Zapraszamy. Wszelkie błędy i uwagi prosimy zgłaszać na adres leszek@kociezycie.pl

Drodzy koci przyjaciele. Bardzo dziękujemy za wsparcie nas w akcji na rzecz kota Mikołaja. Udało się go uratować i wyleczyć, jednak teraz jeszcze raz trzeba mu pomóc - i to tak bardzo, że w tym celu liczymy niemal na cud. MIKOŁAJ POTRZEBUJE DOMU - NATYCHMIAST !!! Aby dowiedzieć się więcej - zajrzyjcie tutaj.


Luty 2010

Dzień Kota, tak jak każde święto, powstał z myślą o szczególnym uczczeniu tego, co najbliższe naszemu sercu. Pomysłodawcą utworzenia Dnia Kota w Polsce jest pan Wojciech Albert Kurkowski - felinolog. W naszym kraju święto to obchodzimy dopiero od 2006 roku, choć początkowo nie można było jeszcze specjalnie mówić o jakimś wielkim świętowaniu. Dopiero z czasem święto zyskało szersze grono sympatyków, a dziś figuruje już w wielu kalendarzach [...] [czytaj dalej].

Zapraszamy do lekturynowego artykułu obalającego kocie mity, z którymi często kojarzone są te wspaniałe zwierzęta.

Jednocześnie zwracamy się z apelem o pomoc dla Kota Mikołaja. To niezwykłe stworzenie, borykające się z chorobą nerek, znajduje się obecnie pod opieką Fundacji Kocie Życie. Jego historię prezentujemy tutaj. Bardzo prosimy o ratunek dla tego wspaniałego zwierzaka - sprawa jest pilna!

Z radością informujemy również o możliwości nabycia fundacyjnej torby-cegiełki. Aby poznać szczegóły kliknij obrazek.


Styczeń 2010

Nastał nam szczęśliwie nowy 2010 rok. Z tej okazji życzymy wszystkim kociarzom wiele pomyślności, a kocim podopiecznym dużo zdrowia, bezpiecznych domków i kochających opiekunów.

W tym miesiącu chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na problem opieki nad małymi kociętami. Niestety obecnie maluchy przychodzą na świat przez okrągły rok, a nie, jak niegdyś, tylko wiosną i późnym latem. Dlatego, choć za oknem dopiero styczeń, problem ten wydał nam się aktualny. Kilka przydatnych porad i informacji możecie znaleźć tutaj.

Jednocześnie przypominamy, że wciąż zostało kilka sztuk Fundacyjnego kalendarza-cegiełki na 2010 rok. Chętnych serdecznie zapraszamy.


Grudzień 2009

Boże Narodzenie za pasem. Jak spędzić ten czas, żeby był radosny, ciepły i przede wszystkim bezpieczny dla naszych kocich towarzyszy? Oto kilka rad - zapraszamy do lektury.

A wszystkim kociarzom i ich podopiecznym życzymy cudownych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.


Listopad 2009

Cały nakład kalendarza Fundacji Kocie Życie na 2010 rok ZOSTAŁ WYCZERPANY. Kliknij na obrazek, aby zobaczyć szczegóły:


Październik 2009

BARDZO PILNIE SZUKAMY DOMÓW TYMCZASOWYCH !!!

Prawie każdego dnia nasza Fundacja otrzymuje zgłoszenia o bezdomnych, często chorych i wymagających natychmiastowej pomocy, kotach. Nie prowadzimy schroniska ani azylu dla zwierząt, wszystkie koty, którym pomagamy znajdują schronienie w naszych prywatnych mieszkaniach lub mieszkaniach osób z nami zaprzyjaźnionych. W tej chwili mamy zajęte wszystkie miejsca. Trzy dni temu dostaliśmy zgłoszenie o bezdomnej kotce z sześcioma kilkudniowymi kociętami, którą trzeba jak najszybciej zabrać z ulicy i zapewnić spokojne miejsce na odchowanie małych. Stąd nasz apel. Jeśli posiadają Państwo choć trochę wolnego miejsca i chcą udzielić kotom schronienia, pomożemy radą, wsparciem i zapewnimy opiekę weterynaryjną naszym podopiecznym. Więcej o domach tymczasowych tutaj.

Jeśli możesz przyjąć kocią rodzinę, o której piszemy, pod swój dach, napisz do nas.


Wrzesień 2009

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu za liczne przybycie na nasze stoisko na targach ZooBotanika we Wrocławiu. Dziękujemy za rozmowy i wsparcie duchowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Sierpień 2009

Migawki z wakacji:

Kot - Restaurator na Helu :)

A tutaj inne nasze wakacyjne kociska.


Lipiec 2009

Nadeszły wakacje :))) Życzymy wszystkim kociolubnym odprężającego wypoczynku! A pod koniec sierpnia zapraszamy na spotkanie z naszą Fundacją na targach ZooBotanika we Wrocławiu.


Czerwiec 2009

Zbliża się czas urlopów. Na naszym forum radzimy, co zrobić z kotem podczas wakacji. Zabrać go ze sobą czy poszukać mu odpowiedzialnych opiekunów. Zajrzyj koniecznie!


Kwiecień 2009

Zapraszamy na Piknik Rodzinny na Tor Wyścigów Konnych Partynice (Wrocław), który odbędzie się 1 maja w godzinach od 11 do 18. W programie wiele atrakcji, między innymi spotkanie z naszymi wolontariuszami, ekspertami w następujących tematach:

 • kot a ciąża i dziecko,
 • podróżowanie z kotem,
 • kot niepełnosprawny,
 • adopcja dorosłego kota - czy warto?

Szczegółowy program Pikniku znajdziecie Państwo tutaj. Serdecznie zapraszamy!!!


Luty 2009

Przyłączamy się do organizacji tegorocznej Akcji Sterylizacji Zwierząt, stworzonej dziesięć lat temu przez Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka. Akcja polega na okresowym obniżeniu cen zabiegów kastracji w lecznicach na terenie całej Polski. Na Dolnym Śląsku w organizacji Akcji pomagają Fundacje Kocie Życie i For Animals Wrocław. Więcej o Akcji poczytasz tutaj. O przebiegu, przygotowaniach i zaletach zabiegu kastracji, dowiesz się więcej tutaj.

Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić wszystkich wrocławskich kociarzy na obchody Światowego Dnia Kota. Spotkajmy się 15 lutego (niedziela) w pubie "7 kotów" przy ul. św. Mikołaja 8-11 (mała sala), o godzinie 18. Niespodzianką wieczoru będzie spotkanie z Aleksandrą Sawicką, autorką książki "Moje domowe tygrysy", możliwość zdobycia autografu, udział w konkursie, i inne atrakcje.

Zapraszamy!!!


Listopad 2008

Rusza druk naszego kalendarza na rok 2009. Chciałbyś / chciałabyś nim przyozdobić swoją ścianę? Kliknij na obrazek:


Październik 2008

W końcu mamy wyczekane logo. Jego autorką jest Dominika Mrożek-Korpecka. Czyż nie piękne? :) Czekamy na Wasze opinie w naszej Księdze Gości. Wpisz swoją opinię tutaj.


Wrzesień 2008

Ruszają prace nad naszym kalendarzem 2009. Zapraszamy wszystkie osoby, których koty mieliśmy zaszczyt uratować, wyadoptować lub choćby ogłosić o nadsyłanie zdjęć swoich pupilów do dnia 30 września br. Wymagania formalne:

 • format zdjęć: a4, 210x297 rozdzielczość 300dpi,
 • zgoda na bezpłatne wykorzystanie i rozpowszechnienie zdjęcia przez KŻ do celów kalendarzowych.

Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres: olikat@poczta.onet.pl

Zastrzegamy sobie wybór zdjęć.


Sierpień 2008

Dostaliśmy z Sądu oficjalne pismo: JESTEŚMY FUNDACJĄ!!!! HURRA!!! Mamy nadzieję, że to ułatwi szereg naszych działań.


Lipiec 2008

Ogłaszamy konkurs na nowe logo Kociego Życia. Termin nadsyłania prac konkursowych: 31 lipca 2008. Nagrodą (prócz sławy i satysfakcji ;) będzie umieszczenie linku do strony autora logo oraz krótkiej notki o nim na stronie Kociego Życia, a także kocie gadżety.

Zapraszamy do lektury artykułu na temat kocio-dziecięcych relacji. Czy są one bezpieczne? Czego się można spodziewać po swoim dziecku i ukochanym pupilu? Kliknij tutaj


Czerwiec 2008

Myślisz o urlopie z kotem? Jeśli nie wiesz, gdzie można wyjechać ze swoim pupilem, przeczytaj artykuł o miejscach przyjaznych kotom (kliknij tutaj). Pamiętaj, że kota można ze sobą zabrać na wakacje, trzeba go jednak przygotować do podróży (kliknij tutaj)

Znasz inne miejsca godne polecenia? Zapraszamy do księgi gości.

Wiosna to pora, kiedy nasze koty mocno się ożywiają. Za oknem ptaszek, na balkonie mucha. Można polować, nie zwracając uwagi na wysokość. Takie zabawy jednak bardzo często kończą się tragicznie, bo kot nie zawsze spada na cztery łapy. Poczytaj, jak tanio i skutecznie zabezpieczyć balkon, skorzystaj z gotowych rad.

Zapraszamy też do dyskusji w tej sprawie: w księdze gości lub na naszym forum.

EDIT: koteczka znalazła dom tymczasowy :)

Pilnie szukamy domu, choćby tymczasowego, dla kotki-jedynaczki (nie lubi innych zwierząt), szylkretowej piękności, która kocha ludzi:

Możesz nam pomóc? Zajrzyj na forum.


Maj 2008

Zajrzyj na forum, 19 ślicznych, przymilnych kotów szuka domów.


Kwiecień 2008

Pilnie potrzebujemy domków tymczasowych!!! Dla dorosłych kotów zarówno zdrowych, porzuconych przez poprzednich właścicieli, jak i chorych, wymagających podawania leków. Po powrocie do zdrowia na pewno znajdą nowych opiekunów i zaczną lepsze życie. Kliknij na banerek:

Poczytaj o domkach tymczasowych.


Marzec 2008

Podoba Ci się nasza strona? Brakuje Ci na niej czegoś? Może masz inne uwagi? Zapraszamy do naszej Księgi gości :)))

Zapraszamy do promocyjnego zakupu naszych kalendarzy. Przeceniamy je na 10 zł. Całość dochodu ze sprzedaży kalendarzy przeznaczamy na potrzebujące koty.

Ogólnopolski Dzień Sterylizacji Zwierząt. Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt ARKA organizuje ogólnopolską akcję, w ramach której można skorzystać z tańszych kastracji psów i kotów. Jeśli chcesz poczytać o sterylizacji? Wejdź tutaj.

Kliknij na baner ARKI, dowiesz się, którzy z dolnośląskich weterynarzy uczestniczą w akcji:


Luty 2008

Serdecznie zapraszamy wszystkich kociarzy na obchody Światowego Dnia Kota, który ma miejsce 17 lutego. W przeddzień tego święta we Wrocławiu w restauracji "Pod Złotym Kotem" (ul. Ruska 58/59) o godzinie 18. odbędzie się spotkanie z Katarzyną Ryrych, autorką opowieści o kotach :)

Zdjęcia ze spotkania


Styczeń 2008

Rozpoczynamy zbiórkę karmy: "Kocie Życie karmicielom - Ty też możesz pomóc". Jeśli chcesz przekazać suchą lub mokrą karmę na rzecz potrzebujących kotów, zajrzyj na nasze forum.

Każda, nawet najmniejsza ilość karmy, to duża pomoc dla tych, którzy na co dzień muszą sięgać do własnego portfela, aby nakarmić niechciane i zapomniane koty spod bloków, z działek, z piwnic.

Kocie Życie przydzielać będzie karmę jedynie tym karmicielom, które prócz dożywiania zwierząt myślą również o sterylizacji, zapobieganiu nadpopulacji kociej.

Twój mały gest , Twoje kilka złotych może uratować kolejnego kota!


Listopad 2007

Kalendarz Kociego Życia


Październik 2007

Kocie Życie rozpoczęło procedurę rejestracyjną jako fundacja.